Co wchodzi w zakres usług sprzątania biur?

W miejscu pracy zawsze powinien panować porządek, ponieważ ma to ogromny wpływ na efektywność, jak i samopoczucie pracowników. Niestety natłok obowiązków zawodowych często powoduje, że większość osób nie ma na to czasu, dlatego wiele firm decyduje się na sprzątanie biur – usługę, którą oferują firmy sprzątające. Co dokładnie obejmuje ta usługa? Dowiedz się więcej!

Usługi sprzątania biur – zakres obowiązków

Zakres wykonywanych prac w ramach sprzątania biur przez firmę sprzątającą zazwyczaj jest uzależniony od potrzeb i wymagań danego klienta. Do najczęściej jednak zlecanych usług zaliczamy m.in.:

  • czyszczenie podłóg – usuwanie zabrudzeń z powierzchni różnego rodzaju takich jak panele, płytki, jak i dywany,
  • czyszczenie mebli – likwidowanie kurzu i innych zabrudzeń z wyposażenia wspólnego, jak i z indywidualnych stanowisk pracy,
  • czyszczenie drzwi – mycie drzwi wraz z klamkami,
  • mycie okien – czyszczenie okien, jak i szyb, które prowadzą do open space w biurach,
  • porządkowanie sprzętu biurowego – usuwanie kurzu ze sprzętu komputerowego czy innych urządzeń,
  • opróżnianie koszy na śmieci.

Kompleksowe usługi w zakresie sprzątania biur oferuje firma CleanPest z Warszawy, która korzysta ze sprawdzonych środków chemicznych, nowoczesnego sprzętu, a także wszystkie zlecenia realizuje w terminie, zatem warto jej zaufać!

Dlaczego sprzątanie biura warto zlecić zewnętrznej firmie?

Regularne sprzątanie biur jest bardzo ważne, lecz często brakuje na nie czasu. Dlatego warto rozważyć zlecenie tego obowiązku zewnętrznej firmie. Pracownicy firm sprzątających oferują usługi sprzątające w atrakcyjnych cenach. Są one znacznie niższe, aniżeli musielibyśmy wydać na utworzenie etatu dla osoby sprzątającej w firmie. Istotny jest też fakt, że profesjonaliści wiedzą, jaka chemia jest najlepsza do konkretnych zabrudzeń oraz mają wypracowane najlepsze metody sprzątania, dlatego czyszczenie różnego rodzaju powierzchni idzie im sprawnie i efektywnie.

W zależności od potrzeb biuro może być sprzątane jedynie raz w miesiącu lub nawet każdego dnia. Zakres wykonywanych czynności także jest uzależniony od klienta. Najlepsze firmy sprzątające zawsze się dostosowują, dlatego prace mogą wykonywać nawet w nocy, by nie przeszkadzać pracownikom w ciągu dnia. Jeśli zatem poszukujesz dobrej firmy, której możesz zlecić tego typu prace, to już dziś skontaktuj się z CleanPest, uzgodnij wszystkie szczegóły współpracy i zawsze ciesz się czystymi pomieszczeniami biurowymi!