Lampa na klatkę schodową z czujnikiem ruchu, czyli czy warto zainwestować w lampę na klatce schodowej z czujnikiem ruchu?

Jak wybrać oświetlenie czujnika ruchu?

Instalacja świateł z czujnikami ruchu lub obecności jest przydatna do zabezpieczenia domu. Ten system oświetlenia pomaga chronić Twój dom przed włamaniem. W przypadku włamania, żarówki LED na podczerwień włączają się automatycznie bez żadnego fizycznego kontaktu.

System oświetlenia, który jest prosty i praktyczny w użyciu.

Lampy LED na podczerwień są używane od lat i pomogły zmniejszyć zużycie energii w wielu domach. Ich podstawowa funkcja polegająca na automatycznym włączaniu, gdy znajdują się w jego promieniu i na peryferiach, system wnosi dodatkowe wzmocnienie bezpieczeństwa do innych urządzeń.
System detekcji wbudowany w żarówki LED na podczerwień jest wyzwalany przy najmniejszym wykryciu jakiegokolwiek ruchu. W połączeniu z jedną lub kilkoma oprawami, system może również odgrywać centralną rolę w zlecaniu włączania i wyłączania innych lamp bez konieczności stosowania wyłącznika. Oprawy te mogą być umieszczone w różnych miejscach w domu: w alejkach, na obrzeżach posesji, w korytarzu klatek schodowych, w garażu, itp.

Oświetlenie poprawia bezpieczeństwo.

Lampy z czujnikami ruchu są przydatne nie tylko do ochrony domu. Są one bardzo pomocne w ogólnej poprawie bezpieczeństwa. Zainstalowane na przykład w klatkach schodowych, pomogą zmniejszyć ryzyko przypadkowego upadku. Umieszczone w miejscach, w których ludzie przechodzą przez Twój ogród, te automatyczne światła będą postrzegane jako oznaka gościnności dla Twoich gości.

Dla bardziej inteligentnego zarządzania zużyciem energii.

Żarówki LED są również popularne ze względu na oszczędność energii, którą zapewniają. Posiadają one funkcję automatycznego wyłączania po upływie uprzednio zdefiniowanego czasu opóźnienia (np. 30 sekund). Światło zapala się tylko wtedy, gdy jest to konieczne i często w odpowiednim czasie. Lampy LED na podczerwień mają również znacznie dłuższą żywotność w porównaniu z innymi rodzajami opraw awaryjnych. Niektóre z nich mają nawet tę zaletę, że są zasilane energią słoneczną, co oznacza, że nic nie zużywają!

Kryteria wyboru właściwego oświetlenia czujnika ruchu.

Większość dostępnych na rynku opraw awaryjnych wyróżnia się możliwością detekcji. Często jednak zależy to od delikatności soczewek, a także od sposobu, w jaki zostały one zaprojektowane. Kąt wykrywania jest ważnym kryterium, które należy rozważyć przed zakupem opraw awaryjnych. Różni się on w zależności od modelu i może wynosić od 120 do 360°. Wydajność lampy LED z czujnikiem ruchu w podczerwieni oceniana jest również na podstawie jej zdolności przełączania i odporności na złożone obciążenia. Z tego powodu, większość wysokiej klasy modeli lamp bezpieczeństwa obecnie zawierają wysokiej mocy wolframowe przekaźniki przedstykowe. Wybór opraw oświetlenia awaryjnego zależy również od zarządzanych źródeł światła.

Dyskretne czy widoczne? To wszystko zależy od celu użycia.

Wielu użytkowników woli widzialne i przyjemne wizualnie światła z czujnikami ruchu, aby zabezpieczyć dom. W szczególnych przypadkach przydatne jest jednak posiadanie bardziej dyskretnych świateł bezpieczeństwa. Tego typu światła są niezbędne w lokalach biznesowych, ale mogą być również instalowane w domach prywatnych, aby nie przeszkadzać sąsiadom.

Czujniki ruchu i obecności: co za różnica?

W przeciwieństwie do czujników ruchu, które często są zalecane do stosowania na zewnątrz budynku lub na schodach wewnętrznych, czujniki obecności są stosowane wewnątrz budynków. Idealnie nadają się do obszarów, które są zajmowane prawie stale i nieregularnie, tzn. obszarów, w których osoby przebywające na terenie nie muszą być w ruchu.
Czujnik obecności oferuje znacznie większą dokładność i możliwości niż czujnik ruchu. Reaguje on na bardziej subtelne ruchy i pozwala na ustawienie całego oświetlenia domu.
Wbudowany czujnik obecności automatycznie wyłączy oświetlenie, gdy tylko pojawi się wystarczająca ilość światła naturalnego. W tym przypadku trudno będzie określić, czy monitorowany obszar jest zajmowany przez intruzów, czy też nie, dlatego też warto wyposażyć swój dom w inne systemy detekcji, aby zapobiec włamaniom.

Lampa na klatkę schodową z czujnikiem ruchu, które można łatwo zintegrować z innymi automatycznymi źródłami światła.

Lampa podczerwieni LED zapewnia komfort nie tylko pod względem atmosfery i temperatury oświetlenia, ale również pod względem ekonomicznym. Dzięki temu wysokowydajnemu rozwiązaniu oświetleniowemu można zaoszczędzić nawet do 80% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Lampy LED znane są również z długiej żywotności. Aby zapewnić znacznie lepsze wyniki w zakresie oszczędności energii, źródła LED muszą być połączone z innymi systemami wykrywania obecności lub ruchu. Lampa na klatkę schodową z czujnikiem ruchu to mądra inwestycja.