Optymalne oświetlenie nad blatem w kuchni.

Oświetlenie w kuchni nad blatem.

Okazuje się, że kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń domowych. Niektóre badania pokazują, że aż 48% społeczeństwa spędza od dwóch do czterech godzin w kuchni. Liczby nie tylko mówią same za siebie, ale także sprzęt AGD czy zmiany w trendach w dekoracji potwierdzają, że za każdym razem wzornictwo kuchni ma większe znaczenie. Tak jest w przypadku blatów: czy nie powinieneś wybrać tego, nad którym chcesz pracować? A gdy już wybierzesz właściwą, oświetlenie będzie nie mniejsze, a na pewno będzie odgrywać kluczową rolę w ostatecznym odbiorze tego pomieszczenia. Pozwól nam pomóc Ci z lampami LED i oprawami, aby oświetlenie kuchni nad blatem było najbardziej optymalne.

Różne aranżacje, różne oświetlenie.

Starannie dobierając główne elementy kuchni i podejmując właściwe decyzje dotyczące ich oświetlenia, można stworzyć imponujący wystrój. W wielu przypadkach blaty pozostają niezauważone podczas tego procesu, zupełnie zapominając, że są one głównym elementem kuchni. Istnieje wiele materiałów i stylów do wyboru, które będą decydować o wyborze lamp, które pomogą zwiększyć poczucie przestrzeni lub trójwymiarowości.

Jak oświetlić granitowy blat?

Granit to ponadczasowy klasyk w kuchni. Generalnie jest to uogólniony wybór ze względu na jego wytrzymałość i trwałość. Jego żywotność jest gwarantowana przez wiele lat, jeśli zastosujesz się do podstawowych wskazówek dotyczących konserwacji. Na przykład, nie można używać produktów ściernych do jego czyszczenia.
Jak stworzyć idealną aranżację oświetlenia? Dobre oświetlenie w tym obszarze pracy ma fundamentalne znaczenie i Twój wzrok będzie wdzięczny. Posiadanie bezpośredniego światła na nim jest kluczowe. Oczywiście można go połączyć z innymi punktami uzupełniającymi lub głównym światłem dla całej kuchni. Niektóre lampy LED zawieszone na wyspie pomagają stworzyć ciepłą atmosferę.
Główny efekt uzyskuje się poprzez połączenie emitowanego przez nie światła z metalicznymi elementami, które może posiadać lampa i niektóre akcesoria znajdujące się w pobliżu blatu roboczego.

Blaty białe lub czarne.

Wybór koloru czarnego lub białego dla blatów lub dla ogólnego wyglądu kuchni to <b>kwestia estetyki</b>. W rzeczywistości możliwe jest połączenie tych dwóch opcji poprzez wybór, na przykład, czarnego dla lady lub wyspy i białego dla ścian lub innych bardziej dominujących elementów. W każdym razie obie opcje wymagają odpowiedniego oświetlenia, aby móc je w pełni wykorzystać.
Biały natomiast zawsze był kolorem ściśle związanym z kuchnią. Nadaje mu to czysty i elegancki wygląd, a jednocześnie bardzo naturalną jasność. Jeśli zdecydujesz się na lampy LED do oświetlenia, użyj żarówek z ciepłymi odcieniami, aby połączyć je z “chłodnymi”, które biel zazwyczaj transmituje.
A co jeśli wybierzesz ciemny blat kuchenny? Jest to kolor, który przesunął się w górę listy trendów. W kuchni, w której dominuje czerń, głównym zaleceniem jest umieszczenie lamp LED z białym, jasnym światłem o dużej jasności, aby stworzyć ciekawe kontrasty.

Kuchnia, w której dominuje drewno.

Obecnie drewniane blaty nie często pojawiają się w kuchni. Ale to, że są nie są popularne nie czyni ich mniej atrakcyjnymi. Przy niewielkim nakładzie pracy (zwykle potrzebują kilku warstw lakieru), są one doskonałym uzupełnieniem wystroju kuchni, tworząc zupełnie inne otoczenie, do którego większość ludzi jest przyzwyczajona.
Wyposażając przestrzeń w lampy LED z białymi żarówkami, stworzysz w kuchni spokojną i elegancką atmosferę. Jeśli jednak blat drewniany został wybrany, aby nadać pomieszczeniu rustykalny charakter, zalecenie będzie odwrotne: połączyć go z nieco cieplejszym światłem.

Dodatkowe porady dotyczące oświetlenia blatów i kuchni.

1. Stwórz zróżnicowane obszary światła, aby złagodzić wygląd i powiększyć przestrzeń.
2. Oprócz lamp, wbudowane reflektory punktowe LED lub downlighty LED przyczyniają się do równomiernego oświetlenia.
3. Pomyśl o dodatkowych punktach oświetleniowych. Na przykład, wysokie moduły. To są idealne zakątki do podziału na strefy.
4. Nie ma ograniczeń dla kreatywności. Niektórzy projektanci zalecają również umieszczenie świateł pod ladą w celu symulacji unoszenia się na wodzie.
5. Minimalny kąt otwarcia światła powinien wynosić około 60º stopni, aby wszystko oświetlić.
6. Lampy sufitowe LED pomagają stworzyć swego rodzaju „wirtualny podział” przestrzeni kuchennej. Używaj ich bez obaw.