Jakie wyposażenie powinna mieć toaleta przenośna?

Nowoczesna toaleta przenośna zapewnia optymalny poziom higieny i komfortu podczas koncertów, festiwali i innych imprez plenerowych. Jest też niezbędnym wyposażeniem placów budowy, a coraz częściej znajduje zastosowanie na działkach rekreacyjnych i letniskowych. Na wygodę korzystania i funkcjonalność mobilnego WC wpływa przede wszystkim jego wyposażenie. Co powinno znaleźć się w toalecie przenośnej?

Podstawowe wyposażenie przenośnego WC

Wyposażenie toalety przenośnej zależy od indywidualnych ustaleń z firmą wynajmującą kabiny. Można jednak wyróżnić wyposażenie podstawowe, które wchodzi w skład każdej standardowej kabiny. Nawet najprostszy model WC mobilnego (czyli wersji standard) jest wygodny i łatwy w użytkowaniu. W skład podstawowego wyposażenia wchodzą zazwyczaj: stanowisko toaletowe z deską sedesową, pisuar oraz pojemnik albo osłonka na papier toaletowy. Drzwi w kabinie powinny być wyposażone w automat zamykający oraz zamek typu wolne/zajęte, który informuje, czy toaleta jest aktualnie dostępna.

Dach zazwyczaj jest półprzezroczysty, dzięki czemu do środka mogą wpadać promienie słońca, a jednocześnie jego specjalna konstrukcja zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu kabiny. Nie trzeba się zatem obawiać, że w upalny dzień w środku będzie gorąco jak w przysłowiowej saunie. Bardzo istotnym elementem toalety przenośnej jest podłoga antypoślizgowa, zapewniająca bezpieczeństwo korzystania użytkownikom. W toalecie powinny być też zamontowane dwa niezależne systemy wentylacji, wpływające na komfort, bezpieczeństwo i higienę użytkowania kabiny.

Opcjonalne wyposażenie dodatkowe

W zależności od indywidualnej umowy z dostawcą toalety możliwe jest też wyposażenie jej w akcesoria dodatkowe. Opcjonalnie w kabinie może się zatem znaleźć umywalka, dozownik mydła oraz podajnik papierowych ręczników. Umywalki mogą być umieszczone w samych kabinach lub też w formie wolnostojących stanowisk do mycia rąk. Najczęściej są one wyposażone w specjalną nożną pompkę, która uruchamia przepływ wody.

Im wyższy standard toalety, tym większe są szanse, że w kabinie znajdzie się lustro, kosz na śmieci i podajnik higienicznych nakładek na deskę sedesową. Bardzo praktycznym wyposażeniem jest też dodatkowe oświetlenie, które jest niezbędne w przypadku korzystania z toalety o zmroku.

Toaleta przenośna dopasowana do potrzeb

Toaleta przenośna powinna być dopasowana do indywidualnych wymagań osób, które będą z niej korzystały. Innej konstrukcji wymaga bowiem koncert na tysiąc osób, a innej plac budowy z kilkudziesięcioma robotnikami. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj i model toalety sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, skonsultuj się ze specjalistami z firmy wynajmującej i serwisującej mobilne kabiny. Na przykład, jeśli interesuje Cię wynajem toalet przenośnych Warszawa to miejsce, w którym chcesz postawić kabinę, skorzystaj z serwisu Śmieci.eu. Określ swoje zapotrzebowanie w specjalnym formularzu na stronie, a specjaliści z portalu szybko znajdą dla Ciebie najlepszą firmę wynajmującą toalety przenośne Łódź, Toruń, Kłodzko, Karpacz – niezależnie od lokalizacji, dzięki Śmieci.eu znajdziesz sprawdzoną, godną zaufania firmę do realizacji Twojego zamówienia.