Genialne pomysły na podzielenie otwartego układu na strefy.

Otwarte układy są bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach, zarówno w małych mieszkaniach, jak iw dużych domach, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń i dają poczucie wolności.

Jednak taki plan piętra może wyglądać na bardzo zdezorganizowany. Małe mieszkanie może wyglądać na zagracone, a w dużych przestrzeniach może pojawić się nieodpowiednia pustka, więc jak tego uniknąć? istnieją pewne techniki wizualne pozwalające uniknąć takich problemów i nie trzeba tworzyć żadnych partycji. Meble, kolory, dodatki, ozdoby pomogą Ci udekorować. Niektóre z nich mogą być używane razem dla lepszego efektu, zerknijmy.

Meble

Korzystanie z mebli jest najłatwiejszym i najbardziej oczywistym sposobem, który naprawdę działa i nie wymaga dużego wysiłku. Mózg człowieka postrzega przedmioty stojące obok siebie jako całość, a meble w otwartych układach nie są wyjątkiem. W ten sposób wszystkie obszary będą jasno określone, a jeśli nie stać Cię na ścianę lub przegrodę, meble są najlepszym rozwiązaniem.

Możesz wykorzystać różne rodzaje i rozmiary sof, regały i komody, aby ustawić je jako przegrody. Ustaw ten mebel równolegle lub prostopadle lub dodaj do siebie dynamikę pod kątem 30 lub 45 stopni. Zdziwisz się, jak bardzo zmieni się postrzeganie tego miejsca. Używanie sofy jako separatki jest idealnym pomysłem na podział pomieszczenia.

Różne poziomy podłóg i osłony

Podnieś część podłogi, tworząc podium, aby oddzielić przestrzenie. Na tym poziomie podium umieść bardzo popularną przestrzeń – salon, jadalnię lub trochę przestrzeni publicznej na niższym poziomie. Pamiętaj, że nawet podium może być korzystne, a wewnątrz możesz umieścić trochę miejsca do przechowywania – po prostu zrób szuflady w schodach i voila!

Innym pomysłem jest użycie różnych wykładzin podłogowych do oddzielania stref, a dziś jest to bardzo popularne i aktualne. W ten sposób możesz podzielić kuchnię i jadalnię lub salon i jadalnię i tak dalej. Możesz użyć tej samej wykładziny podłogowej o różnych odcieniach lub strukturze lub zdecydować się na zupełnie inne wykładziny, takie jak na przykład laminat i płytki podłogowe, to gorący trend i wygląda bardzo efektownie.

Projekt sufitu

Sufit można udekorować na różne sposoby dzieląc go na strefy – wystarczy dodać elementy dekoracyjne jak tynk czy różne żyrandole, podzielić sufit na strefy i sprawić, by był nawet wielopoziomowy. Użyj różnych lamp i żyrandoli, aby podkreślić każdy obszar, będą wyglądać szczególnie fajnie na różnych poziomach sufitu.