Meble z płyty osb – tanio, solidnie i modnie

Dobrej jakości i wytrzymałe meble to podstawa. Użytkownikom zależy również na ich estetyce i łatwej pielęgnacji, dzięki czemu pełnią również rolę dekoracyjną, a dbanie o nie nie zabiera dużo czasu. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się meble wykonane z płyty OSB i innych materiałów drewnopochodnych. Płyta OSB to przede wszystkim wytrzymały i tani materiał konstrukcyjny, który z dużym powodzeniem może być wykorzystywany zarówno przez profesjonalistów oraz przez domowych majsterkowiczów.

Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania ze sobą kilku warstw płyt wiórowych, gdzie w każdej z warstw, wióry ułożone są w innym kierunku. Do wszystkiego dochodzi w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia, dzięki czemu materiał nabiera swoich charakterystycznych właściwości. Atuty mebli wykonanych z płyt OSB to przede wszystkim ich wytrzymałość oraz stosunkowo niska cena. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przestrzeniach roboczych, w tym garażach lub warsztatach, oraz w przestrzeniach mieszkalnych, w zależności od potrzeb domowników.

Jakie meble robi się z płyt OSB?

Najpopularniejsze meble z płyt OSB to stoły i biurka. Wytrzymałość i solidność materiału sprawia, że są one bardzo odporne nawet na intensywną i codzienną eksploatację. Do innych popularnych mebli należą również szafki, regały oraz półki stojące i wiszące. Płyty są bardzo wdzięczne w obróbce i przy odpowiedniej impregnacji, również odporne na działanie wilgoci. Dzięki temu ich użyteczność znacznie wzrasta i można wykorzystywać je również do produkcji mebli we własnym zakresie w klasycznym modelu DIY.

Poza solidnością i niską ceną produkcji mebli z płyt OSB, warto również zwrócić uwagę na ich estetykę. Obecnie są to bardzo modne elementy wyposażenia wnętrz, które harmonijnie wpisują się również w profesjonalne projekty. Sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach minimalistycznych, w tym industrialnych. Z powodzeniem jednak wykorzystywane są również w innych aranżacjach, gdzie mogą być modnym i estetycznym przełamaniem obowiązującej konwencji.