Lampka (nie) zwykła: z czego zrobić abażur do lampki nocnej

Robótki ręczne to nic innego jak nasza ingerencja artystyczna. Pozwól sobie na wyrażenie swojej duszy w sposób szczególnie wykonanych akcesoriów do domu. Hand-mading w tych czasach to idealny strzał w dziesiątkę pozwalający nam na udekorowanie naszej przestrzeni mieszkalnej w sposób kreatywny i indywidualny. Nie jest to wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy naprawdę niewiele materiałów i przyrządów zmienić wystrój swojego mieszkania i wprowadzić w nim klimat jaki chcesz aby panował. Jak zabrać się do takich robótek i czy dużo to kosztuje?

Potrzebne rzeczy

Kiedy już wybierzemy sobie odpowiedni przedmiot do metamorfozy możemy przejrzeć sobie listę inspiracji w internecie gdzie nabierzemy większego apetytu na zmiany. Jeśli wybór padnie na, na przykład lampkę nocną warto sporządzić sobie listę potrzebnych rzeczy. Opcje zmian wizerunkowych lampki są różne, stopa lampy, abażur, żarówka to elementy odmieniające artystycznie dobrze nam znaną dekoracje.

Do roboty!

Z czego zrobić abażur do lampki nocnej? Wyjść jest wiele, materiał tekstylny, papier, koronka, wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Przed przystąpieniem do uroczystej dekoracji należy bazować na wcześniej przygotowanym już szkielecie, który można wykonać samemu za pomocą drucików bądź kartonów lub sięgnąć po stary abażur, któremu możemy nadać nowe życie. Następnym krokiem jest wybór tworzywa nadającego ostateczny kształt i wygląd naszemu stylowemu meblowi.Możemy również dodatkowo podrasować nasz styl z użyciem w takim przypadku kryształów, cekinów bądź innych tego rodzaju pasmanteryjnych gadżetów. Klejem na gorąco jesteśmy w stanie przykleić dosłownie wszystko w takim ułożeniu który nam odpowiada.

Nasze jedyne narzędzia podczas tej stylistycznej operacji to jedynie klej na gorąco, który gwarantuje trwałość i wytrzymałość oraz nożyczki niezbędne do cięcia materiału. Baw się i zaprojektuj swoją oryginalną serię mebli, która będzie cieszyć oko twoje oraz twoich gości.Nie ograniczaj się swoją wyobraźnią i twórz niepowtarzalne rzeczy.