8 nietypowych pomysłów na lampy ścienne

Lampy ścienne przyjmują dzisiaj przeróżne kształty i rozmiary. Dzięki temu każdy, niezależnie od preferencji estetycznych, wymagań technicznych, obranego stylu aranżacyjnego czy funkcji pomieszczenia, ma szansę znaleźć do niego idealne oświetlenie dodatkowe. Szukasz inspiracji na nietypowe lampy na ścianę lub na ich ciekawe wkomponowanie w przestrzeń? Zapraszamy do lektury. Mamy dla Ciebie aż 8 propozycji…

Odpowiednio dobrane lampy ścienne są w stanie odmienić wystrój nie do poznania. Podkreślą kluczowe atuty przestrzeni, zamaskują ewentualne niedoskonałości oraz zbudują we wnętrzu przytulny klimat – zajmując przy tym minimum miejsca. Oświetlenie ścienne dodaje aranżacji uroku i podnosi funkcjonalność pomieszczenia. Sprawdzi się w każdym pokoju: od salonu, przez sypialnię, po łazienkę. Poznaj 8 naszych pomysłów na modne lampy ścienne i ich wykorzystanie we wnętrzach.

  1. Wyeksponuj najpiękniejsze dekoracje ścienne za pomocą tzw. „obrazówek”

Posiadasz na ścianie efektowny obraz, efektowną grafikę lub lustro w pięknej ramie? Wyeksponuj urok najważniejszych ozdób za pomocą nowoczesnych lamp ściennych obrazowych. Tzw. obrazówka charakteryzuje się podłużną, poziomą budową i bardzo prostym, neutralnym designem. Rzuca blask ku dołowi, zapewniając optymalne rozświetlenie dekoracji i wydobycie kolorów. Pozwala wyczarować unikatowy, galeryjny klimat.

  1. Zaaranżuj praktyczną i stylową strefę roboczą z lampą ścienną kreślarską

Szukasz funkcjonalnego i efektownego oświetlenia nad biurko, łóżko lub do kącika czytelniczego? Podobają Ci się dodatki w surowszych klimatach loftowych i industrialnych? Postaw na czarną, metalową lampę ścienną w stylu kreślarskim! Wyróżnia ją oszczędny, techniczny design, nawiązujący do oświetlenia w pracowniach architektonicznych oraz regulowane, długie ramię, umożliwiające sterowanie kątem padania blasku.

  1. Rozgoń mrok w niewielkich pomieszczeniach za pomocą designerskich plafonów

Uważasz, że plafony są nijakie i niemodne? To znaczy, że nie widziałeś jeszcze niektórych modeli ze sklepów z designerskim oświetleniem. Do wyboru pozostaje dzisiaj wiele ciekawych lamp ściennych płaskich. Nowoczesne plafony efektywnie doświetlają i zdobią trudne do zaaranżowania (np. niskie i ciasne) przestrzenie, jak korytarze, klatki schodowe, łazienki itp.

  1. W efektowny i bezpieczny sposób oświetl lustro w łazience

Interesuje Cię oświetlenie łazienkowe, a konkretnie lampa ścienna nad lustro? Polecamy minimalistyczny model LED z wytrzymałą, podłużną konstrukcją o podwyższonym stopniu szczelności IP. Lampa ścienna do montażu nad lustrem powinna emitować wyraziste, ale przyjazne dla oczu światło, wspierające Cię w wykonywaniu precyzyjnych czynności.

  1. Zamontuj reflektorki na betonowej lub ceglanej ścianie

Posiadasz ścianę z cegły lub betonu? Zamontuj na niej ruchome reflektorki ścienne, które świetnie wyglądają, budują we wnętrzu loftową atmosferę i podkreślają fakturę ściany. Do tego są wysoce praktyczne. Każdy reflektorek z listwy może oświetlać inny, wybrany przez Ciebie punkt pomieszczenia.

  1. Zaproś do wnętrza światło i styl wraz z industrialnymi lampami ściennymi

Rozglądasz się za wyrazistym oświetleniem w surowym, industrialnym stylu? Proponujemy lampy ścienne w typowo przemysłowych klimatach – z metalowym, ażurowym kloszem, fabrycznymi akcentami wykończeniowymi i wyeksponowaną żarówką dekoracyjną. Taki model ma szans stać się focal pointem wystroju.

  1. Zyskaj oryginalną dekorację, dzięki lampom ściennym inspirowanym naturą

Oczekujesz, że lampa ścienna stanie się oryginalną dekoracją wnętrza? Lubisz naturalne, a przy tym niekonwencjonalne formy? Rozglądaj się za oświetleniem ściennym w kształcie liści, muszli, piór czy gałązek.

  1. Wprowadź do pokoju dziecka blask i ciepło poprzez urokliwe lampy ścienne LED

Szukasz bezpiecznego, urokliwie zaprojektowanego oświetlenia do pokoju dziecięcego? Postaw na lampy ścienne LED, które są obecnie dostępne zarówno w wersjach mocno barwnych, jak i bardziej stonowanych. Dzięki technologii LED, taka lampa nie nagrzewa się.

Leave a Comment