Nowe technologie, które można wykorzystać na oświetlenie salonu z kuchnią.

Jakie oświetlenie do mojej kuchni? Oświetlenie – salon z kuchnią

Wybór oświetlenia w kuchni powinien być starannie przemyślany w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie funkcjonalności, atmosfery i komfortu jednocześnie. A co jeśli zdecydujesz się na oprawę z nową technologią? Oto kilka rad na oświetlenie salon z kuchnią.

Wybór kilku świateł kuchennych.

W odróżnieniu od innych pomieszczeń w domu, wybór oświetlenia w kuchni jest dość techniczny. Dla przypomnienia, w kuchni znajduje się kilka obszarów: blat roboczy, miejsce do gotowania, miejsce do mycia i zimny narożnik. Oprócz oświetlenia głównego, dwa pierwsze wymagają dodatkowego, bezpośredniego, zlokalizowanego i bardziej intensywnego światła, aby ułatwić poruszanie się i korzystać z lepszego komfortu wizualnego. Reflektory punktowe, zawieszenia i listwy są idealnie dopasowane. Salon nie jest tak wymagający, chyba że chcesz ustawić biurko lub fotel.

Posłuż się najnowszą technologią.

Zwiększ funkcjonalność swojego oświetlenia kuchennego, wybierając podłączone żarówki. Zaleca się zainstalowanie tego typu oświetlenia nad blatem roboczym i urządzeniami do gotowania, ponieważ:

  • możesz łatwo dostosować natężenie i moc światła do swoich potrzeb bez konieczności poruszania się;
  • światło można włączyć bez wyłącznika z dowolnego pomieszczenia w domu – bardzo przydatne, jeśli musisz nosić coś nieporęcznego lub gorącego;
  • podłączenie do Spotify daje bonus w postaci muzyki.

Kuchnia otwarta czy zamknięta: jakie oświetlenie wybrać?

Ponieważ zamknięta kuchnia jest pomieszczeniem samym w sobie, można z łatwością nadać jej szczególny styl, niezależnie od innych pomieszczeń w domu. Żyrandole i lampy wiszące mogą być używane jako oświetlenie główne. Wystarczy upewnić się, że światło może wykąpać całe pomieszczenie z wybraną oprawą. Jeśli szukasz bardziej dyskretnego rozwiązania, zdecyduj się na reflektory wbudowane w sufit. W przypadku otwartej kuchni, wybór oświetlenia powinien uwzględniać oprawę w salonie. Poza oświetleniem, chodzi tu o to, aby wzbogacić przestrzeń kuchenną. Bardzo odpowiednie są lampy wiszące nad blatem roboczym.

Oświetlenie punktowe w witrynach upiększa kuchnię.

Oprócz swojej podstawowej funkcji, oświetlenie kuchni powinno również tworzyć ciepłą atmosferę. Aby dodać przytulności, należy rozważyć oświetlenie akcentujące. Wolnostojące oprawy oświetleniowe są dość rzadkie, ale dalekie od zakazów. W zamkniętym pomieszczeniu chętnie zostaną zainstalowane na kredensie, a na końcu lady znajdą swoje miejsce w otwartej kuchni. Inna opcja: żarówki do wbudowania w szklane szafki lub szafy porcelanowe. Łatwo można znaleźć samoprzylepne mini spoty LED specjalnie zaprojektowane do tego celu. Akcesoria te są łatwe w instalacji i za jednym gestem zwiększą dekorację Twojej przestrzeni.

Dwa rodzaje oświetlenia dla Twojej kuchni.

W przypadku oświetlenia kuchennego można wybrać jeden z dwóch głównych rodzajów oświetlenia:

  • oświetlenie kuchenne,
  • żarówki punktowe.

Różnica polega na tym, że żarówki mogą być wpuszczane w sufit lub w mebel, a oprawy mogą być wolnostojące lub podwieszane. Jednak instalacja reflektorów punktowych wymaga trochę pracy, podczas gdy oświetlenie kuchenne podłącza się bezpośrednio do gniazdka lub do przewodów elektrycznych w suficie. Wśród oświetlenia kuchennego można wybierać pomiędzy :

  1. kuchenny żyrandol lub wiszący żyrandol, umieszczony na środku pomieszczenia;
  2. lampa kuchenna, skierowana w stronę blatu roboczego;
  3. światło sufitowe, które oświetla całe pomieszczenie.