Niebanalne oświetlenie w sypialni – lampy wiszące nad łóżkiem w sypialni

Inspirujące oświetlenie sypialni.

W sypialni lampka nocna jest niezbędnym elementem oświetlenia. Idealne do relaksu wieczorem i delikatnego rozpoczęcia dnia rano. Nie zawsze jednak łatwo jest wybrać odpowiednią lampę nocną do stylu i wystroju swojego pokoju. Należy zwrócić uwagę na intensywność żarówki, kształt abażuru i podstawę lampy. Wszystkie te elementy mogą wydawać się drugorzędne, ale są niezbędne do stworzenia ciepłej i przyjemnej atmosfery w codziennym życiu.

Gdzie umieścić lampkę nocną?

Korzystanie z lampki nocnej jest raczej tradycyjne, ale prawdą jest, że znalezienie małej lampki do umieszczenia na brzegu łóżka ma coś uspokajającego. W naszych gorączkowych rytmach, wieczorny powrót do domu, aby znaleźć spokojną atmosferę dobrze udekorowanego pokoju, zaprasza nas do relaksu i cieszenia się dobrą książką lub filmem. Lampy nocne są więc naszym pierwszym sojusznikiem dekoracyjnym, który tworzy kojącą atmosferę, jakiej szukamy w pokoju. Lampa nocna, na ogół mniejsza niż klasyczna lampka stołowa, może z łatwością znaleźć swoje miejsce na stoliku nocnym, ale możemy też wyobrazić sobie bardziej oryginalną aranżację. Umieszczona na stosie książek lub czasopism, nad łóżkiem, a nie obok niego, na podłodze, na parapecie lub powieszeniu, lampka nocna jest niezbędna, ale może być dostosowana do Twoich pragnień.

Której lampki nocnej użyć?

Lampa nocna w kolorze metalowym, matowym lub błyszczącym, pozostaje ponadczasowym kawałkiem mebli sypialnianych. Dzięki swojemu przegubowemu ramieniu jak lampa biurkowa, jego przemysłowy wygląd dostosuje się do wszystkich stylów. Ale niskie lampki nocne na stałym wsporniku są również bardzo funkcjonalne i przyjemne. Ich światło, choć nie jest kierunkowe, jest bliższe stolikowi nocnemu i mniej surowe, jak czasami może być wyższe. Ale lampa nocna nie ogranicza się do lampy metalowej, inne kształty zainspirowały projektantów, którzy postrzegają oprawy oświetleniowe jako prawdziwe źródło inspiracji.

Lampy wiszące nad łóżkiem w sypialni.

Lampy wiszące w sypialni są ciekawą alternatywą dla klasycznego wystroju pokoju. Uwalniają one przestrzeń, są estetyczne i praktyczne. Istnieje możliwość dodania ich w istniejącej konstrukcji, a najprostszym rozwiązaniem jest zaplanowanie ich instalacji podczas nowej budowy. Jeśli jesteś typem osoby, która lubi zmieniać układ pomieszczeń w zależności od pory roku, zawieszenie nie jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Jak umieścić lampy wiszące?

Dzięki miękkiemu i zlokalizowanemu oświetleniu, zawieszenie jest idealnie dopasowane do pomieszczenia.

  1. Lampa wisząca jest dobrym rozwiązaniem do oświetlania miejsca pracy w sypialni nastolatka. Idealna wysokość nad biurkiem to około 70 cm.
  2. Lampa może być również umieszczona na środku pomieszczenia, na minimalnej wysokości 1,95 m.
  3. Umieść lampy po obu stronach płyty czołowej łóżka na wysokości około 1,30 m.
  4. Oświetl krzesło do czytania lub inne miejsce (sztaluga malarska, mata do ćwiczeń itp.) lampą wiszącą, na wysokości co najmniej 1,80 m.