Wygodne krzesło biurowe – jak je wybrać, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy?

Pracując w biurze przez wiele godzin, należy zadbać o wygodę miejsca pracy. Konieczne jest zadbanie o odpowiedniej wielkości blat biurka i jego wysokość, a także dobranie do niego wygodnego krzesła biurowego. Dziś podpowiemy, jak je wybrać, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy.

Krzesła do biurka – ergonomia ma znaczenie

Przy urządzaniu biura istotne znaczenie ma ergonomia. Jeśli pracuje w nim więcej osób, to każda musi mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń dla siebie. Odległość pomiędzy biurkami jest ważna, istotne znaczenie ma wysokość blatu pozwalająca na wygodne pisanie na klawiaturze. Do tej wysokości dopasowujemy krzesła do biurka. Oczywiście większość modeli wyposażonych jest w regulację wysokości siedziska. Jednak w ergonomicznym biurze warto pójść o krok dalej i zapewnić również regulację wysokości podłokietników czy zagłówka albo manipulację pochylenia oparcia. Zmiana pozycji podczas wielogodzinnej pracy jest wskazana. Ponadto odpowiednie wyprofilowanie zgodne z krzywiznami kręgosłupa zapobiega bólom w odcinku lędźwiowym, które są częste przy dłuższej pracy siedzącej. Wygodny fotel pomaga lepiej skupić się na obowiązkach czy np. prowadzonej wideokonferencji.

Odpowiednie krzesło biurowe tapicerowane powinno zachwycać stylistyką, ale i funkcjonalnością

Ergonomiczne krzesło biurowe zapewnia także wygodę ze względu na miękką tapicerkę, która jednocześnie powinna być odporna na uszkodzenia, przetarcia i zaplamienia. To praktyczne cechy materiału, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze foteli biurowych. Istotne znaczenie ma również dobre odprowadzanie wilgoci, zwłaszcza, gdy biuro pozbawione jest udogodnienia jakim jest klimatyzacja. Faktem jest jednak, że nawet w przypadku klimatyzacji długie godziny spędzone na krześle powodują, że ciało zaczyna się pocić. Aby zapobiec nieprzyjemnemu mokremu siedzisku czy oparciu można zainwestować w fotele biurowe wyposażone w siatkę mesh. Takie rozwiązanie gwarantuje właściwą wentylację i komfort. Oczywiście można wybrać fotele pokryte tapicerką welurową czy też z eko skóry, gdy bardziej stawia się na kwestie prestiżowego wyglądu strefy biurowej.

Krzesło biurowe obrotowe – zapewnia dobrą komunikację i mobilność

Fotele obrotowe wyposażone są w plastikowe czy też kauczukowe kółka. W przypadku tych pierwszych mogą powstawać ryski na podłodze, dlatego warto stosować pod nie specjalne podkładki albo wybierać je na wykładziny czy podłogi odporne na zarysowania. Kółka kauczukowe lepiej zachowują się na twardych podłogach, chroniąc je przed przecieraniem. Warto wybierać je, gdy np. biuro wykończone jest w panelach drewnianych czy parkiecie. Krzesło biurowe obrotowe bez wątpienia zapewnia komfort podczas pracy. Można nie tylko bez wstawania z fotela przemieścić się pod regał, by zdjąć z półki potrzebne dokumenty, ale również w razie potrzeby przemieścić się do innego pracownika, który akurat potrzebuje rady czy drobnej pomocy. Można zatem stwierdzić, że takie krzesło biurowe gwarantuje lepszą mobilność, ale i komunikację. Nie trzeba też wstawać gdy ktoś siedzący po drugiej stronie chce o coś zapytać, wystarczy odwrócić w jego stronę fotel, a potem można szybko wrócić do swoich obowiązków. Oczywiście fotele obrotowe sprawdzają się również w prywatnych, jednoosobowych biurach, zwiększając komfort pracy.