W jakich pomieszczeniach sprawdza się regał loftowy?

Regał loftowy to mebel wyjątkowy. Zwiększa atrakcyjność wizualną wnętrza i zapewnia sporą przestrzeń do przechowywania. W wielu przypadkach jego zakup może być doskonałym rozwiązaniem. W jakich pomieszczeniach sprawdzają się tego typu meble loftowe?

Czym charakteryzuje się regał loftowy?

Klasyczny styl loftowy charakteryzuje się dużymi, otwartymi przestrzeniami. Pojawiają się w nich meble i dekoracje wykonane ze szkła, betonu, drewna i metalu. Dla loftów typowe są widoczne elementy instalacji czy lampy w formie reflektorów. Celem jest odtworzenie klimatu starych hal fabrycznych, które przed laty adaptowano na mieszkania.

Meble industrialne również powinny być wykonane z wymienionych wyżej materiałów. Zazwyczaj są to regały będące połączeniem drewna i elementów metalowych. Przykładem jest regał loftowy sw-design.pl. To meble o prostej, nieskomplikowanej formie, które świetnie dopełniają różne pomieszczenia.

W jakich wnętrzach regały loftowe są dobrym wyborem?

Wiele osób uważa, że meble loftowe pasują jedynie do domów i mieszkań utrzymanych w modnej stylistyce industrialnej. Jednak czy na pewno jest to prawda? Okazuje się, że klasyczny regał loftowy jest meblem tak prostym, że dobrze komponuje się z wieloma różnymi stylami. Sprawdzi się więc jako element aranżacji skandynawskich, dla których elementem charakterystycznym są jasne, neutralne barwy. Regał tego rodzaju wprowadzi do wnętrza nieco charakteru. Przełamie pewną monochromatyczność. Poza tym regały loftowe są idealnym wyborem do nowoczesnych sypialni czy salonów.

Na jaki regał loftowy się zdecydować?

Okazuje się, że oferta regałów loftowych na rynku jest całkiem sporo. Na jaki więc postawić? Jedno jest pewne – w tym przypadku nie warto oszczędzać. Tanie meble ze sklejki są mało wytrzymałe i prezentują się nieciekawie. Lepiej zainwestować w regały wykonane z metalu i naturalnego drewna np. dębowego.

Przede wszystkim regały loftowe różnią się między sobą wielkością – wysokością i szerokością. Podczas zakupu trzeba się kierować miejscem, w którym mają stanąć. W okazałym salonie sprawdzi się duży regał sięgający sufitu czy zajmujący całą ścianę. Jednak już w kameralnej sypialni pozwolić sobie można jedynie na zakup mebla o wymiarach klasycznej komody.

Regały loftowe różnią się też formą. Bywają proste, minimalistyczne i nieco bardziej designerskie. Tutaj należy mieć na uwadze całą aranżację danego pomieszczenia. Powinna być ona spójna, dopracowana w każdym calu.