Jak samodzielnie wykonać betonową umywalkę do łazienki

Urządzanie własnego mieszkania to niesamowite doświadczenie, przełomowy życiowy moment. To budowa domowego gniazda, w którym spędzimy większość naszego czasu. Nic dziwnego, że wybór projektu, materiałów i jego charakteru wymaga wielkiego wysiłku i znacznej ilości czasu. Niestety, też sporo kosztuje. Czy przy wykańczaniu mieszkania można zaoszczędzić?

Od zera do milionera

Praktycznie, cena każdego elementu wyposażenia wnętrza zaczyna się od niewielkiej kwoty a kończy się… tu w zasadzie nie ma żadnej wyznaczonej granicy. Wszystko zależy od zastosowanego rozwiązania, dedykowanego projektu, wykorzystanych materiałów i sposobu montażu. Przykładem mogą być baterie do umywalki w łazience. Najprostsze rozwiązania kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, podczas gdy cena unikatowych projektów może sięgać kilkunastu tysięcy złotych! To ile zapłacisz – zależy od podjętego w sklepie wyboru. Jeżeli zakres cenowy zwyklej baterii jest tak znaczny, to aż strach zapytać ile może kosztować sama umywalka. Jak zatem nadać jej indywidualnego charakteru bez wydawania fortuny?

Betonowa umywalka

Monumentalna, niebanalna, trwała i wytrzymała – takimi cechami można opisać betonowe umywalki. Wykonane z najpopularniejszego budowlanego materiału, charakteryzują się wieloma zaletami. Pierwsze wrażenie, prawdziwy efekt „WOW”, to pełne zaskoczenie, że zwykłą mieszankę cementu, kruszywa i wody można wykorzystać do budowy niezbędnych elementów wyposażenia łazienki. Surowy, szary jej charakter można zastąpić kolorową, niebanalną powierzchnią. Z zastosowaniem betonu architektonicznego można dokonać prawdziwych cudów w łazience! Jej wygląd to nie wszystkie korzyści – ze względu na łatwość utrzymania i czyszczenia taka umywalka zawsze spełnia najwyższe standardy higieny. W niej Twoje ręce zawsze będą czyste!

Wylej swoją umywalkę

Czy wykonanie betonowej umywalki może przysporzyć dodatkowych kłopotów? O ile najbardziej finezyjne jej postaci wymagają posiadania kunsztu budowlanego, o tyle podstawowe kształty są bardzo łatwe w samodzielnym przygotowaniu. Odpowiednio przygotowane formy wystarczy zalać odpowiednim betonem, by po jego stwardnieniu i nabraniu cech użytkowych, cieszyć się trwałym i pięknym rozwiązaniem. Satysfakcja z samodzielnego jej wykonania jest bezcenna!

 

Dziś betonowe zlewy i umywalki cieszą się rosnącą popularnością. Łatwość wykonania, niska cena materiału oraz powszechna jego dostępność sprawia, że rozwiązanie jest dostępne dla każdego. Możliwość otrzymania prostych klasycznych form oraz wyszukanych, finezyjnych kształtów, sprawia, że takie elementy pasują praktycznie do każdego wnętrza. Piękna, lśniąca i gładka umywalka – kto by pomyślał, że beton zagościł właśnie w Twojej łazience!

Dobierz odpowiedni materiał

Chcąc cieszyć się niezaprzeczalnymi korzyściami betonowych umywalek konieczne jest zadbanie o odpowiedni materiał do ich przygotowania. Skorzystaj z oferty renomowanych betoniarni. Bez najmniejszego problemu znajdziesz listę punktów handlowych międzynarodowych koncernów takich jak Górażdże. Poznań, Wrocław, Gdańsk, Kraków czy beton Warszawa w każdym miejscu jest taki sam. Gładki, wytrzymały, tani i dostępny – po prostu piękny!