Jak wybrać kinkiety klasyczne? Sprawdź, gdzie prezentują się najlepiej

Oświetlenie pełni wiele istotnych funkcji w każdym pomieszczeniu – chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Dostarcza odpowiednią ilość światła i samo w sobie może być okazałą dekoracją – o ile oprawy świetlne są dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów lamp są kinkiety. Producenci oferują ogromny wybór tych dodatków, jednak to właśnie ich klasyczna odsłona skradła serca zarówno projektantów, jak i użytkowników. Jak wybrać kinkiety klasyczne i w jakich pomieszczeniach będą one prezentować się najlepiej? Czytaj dalej i poznaj ich zalety.

Jak wybrać kinkiety?

Kinkiety zazwyczaj pełnią funkcję oświetlenia uzupełniającego. Dlatego też, wybierając je, musisz zwrócić uwagę na ilość światła, które mogą emitować. Większe pomieszczenia potrzebują lamp, które są w stanie doświetlić nawet odległe zakamarki, aby całość prezentowała się stylowo i zachęcała do spędzania czasu w tym miejscu. Kolejną ważną kwestią jest sprecyzowanie tego, jak dużo kinkietów będzie potrzebnych do danego pokoju – w większych pomieszczeniach będzie ich więcej, dlatego lepiej wybrać stonowany wzór i barwę, aby uniknąć chaosu w dekoracjach. Nie bez znaczenia pozostaje styl wykończenia lamp. Kinkiety klasyczne doskonale prezentują się w wielu aranżacjach, dlatego to jedna z uniwersalnych propozycji, które zdecydowanie warto rozważyć.

Kinkiety klasyczne – w jakich aranżacjach prezentują się stylowo?

Jak wspomnieliśmy wyżej, kinkiety klasyczne są ciekawym akcentem, który można uwzględnić w wielu aranżacjach. Występują w wielu odsłonach, dlatego bez trudu dopasujesz je do charakterystyki pomieszczenia. Niemniej, najlepiej prezentują się w stylach nawiązujących do dawnych epok, retro i w eleganckich wykończeniach. Warto wówczas postawić na kinkiety klasyczne stylizowane na świeczniki – znajdziesz je np. w e-sklepie Zuma-Line, w kilku ciekawych wariantach. Ich nietuzinkowa forma doskonale sprawdzi się także w innych aranżacjach – ważne jedynie, by pozostałe dekoracje współgrały z oświetleniem. Nie powinno być to trudne – klasyka od lat króluje w polskich domach i z pewnością w każdym wnętrzu można odnaleźć dodatki do niej nawiązujące.

Do jakich pomieszczeń pasują kinkiety klasyczne?

Kinkiety klasyczne pozwalają na podkreślenie charakteru pomieszczenia i skuteczne akcentowanie tych elementów wystroju, na których szczególnie nam zależy. To jedno z ciekawszych rozwiązań, które sprawdzi się m.in. w:

– salonie – kinkiety doskonale sprawdzą się do oświetlenia zakamarków czy ulubionej dekoracji,

– holu i korytarzu – stanowią w nich ciekawą ozdobę, zachęcającą Twoich gości do wejścia do domu,

– sypialni – dzięki powieszeniu ich nad łóżkiem pokój zyska intymnego charakteru.

Styl klasyczny to piękna wizytówka domu, którą zdecydowanie warto podkreślić odpowiednio stylizowanymi kinkietami.