Donice do salonu – dlaczego warto?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu. Ze względu na swoją funkcję reprezentacyjną, gdyż jest to miejsce w którym często zatrzymują się goście, odwiedzający, powinno się zadbać o każdy detal w jego urządzaniu. Jednym z elementów dekoracyjnych w salonie są kwiaty doniczkowe i podstawa w jakiej się one znajdują, czyli same donice.  Aby donice dodały uroku salonowi, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z dopasowaniem ich do salonu. O kwestiach tych mowa poniżej.

Materiał donic

Podczas wyboru materiału donicy, która umieszczona zostanie w salonie, należy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim donica powinna pasować do zasłon firan, czyli elementów wystroju pomieszczenia. Aby donica była stabilna i trwała warto zdecydować się na ceramikę. Donice wykonane z ceramiki chronią przed upadkiem rośliny, są dość ciężkie. Donice ceramiczne będą sprzyjały również wzrostowi kwiatów, przez utrzymywanie wilgoci i ochronę przed przegrzewaniem korzeni.  Tego typu donice sprawdzą się dla kwiatów kwitnących. Kolejnym wytrzymałym i bardzo eleganckim materiałem do donic jest beton. Beton architektoniczny jest ciężki, a więc donice betonowe będą stanowiły dobre podłoże dla dużych kwiatów. Donice betonowe mogą przybierać różne kształty (prostokątne, owalne, z żłobieniami) i występują w różnych kolorach (odcienie szarości, kolor miedziany, stalowy). Dużą popularnością cieszą się doniczki plastikowe. Przede wszystkim cechuje je niska waga i duża różnorodność kolorów. Łatwo je przestawiać i szybko można dopasować ich kolory do wystroju wnętrz. Są one też dużo tańsze od donic ceramicznych.

Rodzaj sadzonych roślin

Istotną rolę w doborze donicy pełni rodzaj kwiatu, jaki ma być w niej osadzony. Rośliny, które mają mały i płaski system korzeni powinny być sadzone w okrągłych i płaskich doniczkach. Są to głównie gatunki, które rozwijają się naturalnie w jałowej ziemi. Mogą być to drzewka bonsai, czy nowalijki. Do niewielkich kwiatów, takich jak np. bratki idealnie nadadzą się małe doniczki dekoracyjne. Pnącza, bluszcze i clematisy będą pięknie prezentowały się w donicach wiszących. Jeśli kwiaty, które chcemy sadzić wytwarzają głęboki system korzeni powinniśmy wybrać duże donice z drewna, czy ceramiki.

Donince do domu do salonu: Sklep z donicami: Plantdeco

Rodzaj salonu

Modne donice do salonu wybiera się dopasowując produkt do wyglądu wnętrza. Doniczki do domu dobiera się zgodnie z motywem przewodnim, jaki występuje w salonie. Tak więc, jeśli wnętrza zachowane są w surowym stylu można sięgnąć po donice betonowe. Gdy stawiamy na styl eco, wybierzmy donice przypominające korę (kolor i struktura). Gdy posiadamy wnętrza urządzone w stylu industrialnym wykorzystajmy metalowe osłonki ( w złotych stelażach), które wyeksponują rośliny. Donice można dobierać kolorystycznie tak, aby utworzyć kontrast z kolorami ścian, czy mebli.

Bogata oferta donic, dla każdego salonu

Podczas wyboru donicy do salonu warto odwiedzić stronę internetową sklepu Plantdeco. Sklep z donicami oferuje donice wykonane z najróżniejszych materiałów, w unikalnych kształtach, wielkościach. Doradcy przeprowadzą nas przez wybór donicy, na każdym etapie zakupów.