Kiedy i jak należy sadzić cebulki tulipanów? Odpowiadamy

Tulipany należą do najpopularniejszych kwiatów cebulowych. Mają wielu zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego – wiosną mogą tworzyć piękne kompozycje zarówno w ogrodzie, jak i w donicach na tarasie. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że efektownie prezentują się też jako kwiaty cięte w wazonie. Zastanawiasz się, jak i kiedy należy sadzić tulipany? Czytaj dalej i poznaj nasze rady.

Kiedy należy sadzić cebulki tulipanów?

Tulipany są wręcz obowiązkowym elementem w każdym wiosennym ogrodzie. Ich ogromnym atutem jest różnorodność odmian i kolorów, dzięki którym możesz stworzyć przyciągające wzrok kwiatowe rabaty. Stanowią symbol budzącej się do życia przyrody i ożywiają każdą przestrzeń. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni ogrodnicy chętnie uwzględniają tulipany w aranżacji ogrodu ze względu na to, że ich uprawa nie jest trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności. Chcesz, aby na wiosnę Twój ogród zachwycał kolorami? Zatem musisz pamiętać o posadzeniu cebulek tulipanów w okolicach września i października. Warto mieć na uwadze, że bulwy muszą znaleźć się w gruncie przed pierwszymi przymrozkami.

Sadzenie tulipanów – o czym musisz pamiętać?

Cebulki tulipanów mają pewne wymagania względem podłoża. Najlepiej rosną w miejscach z żyzną, wilgotną glebą. Stanowisko powinno być słoneczne i osłonięte przed wiatrem. Zanim umieścisz bulwy w ziemi, odpowiednio ją do tego przygotuj, czyli pozbądź się chwastów. Cebulki tulipanów należy sadzać spiczastą końcówką do góry na głębokości około 10 cm. Pamiętaj o odpowiednim zagęszczeniu – tulipany najlepiej wyglądają w rabatach w odległościach co około 15 cm. Zanim umieścisz cebulki w glebie, upewnij się, że są zdrowe – ich łuska powinna być sucha, jędrna i pozbawiona oznak pasożytów i pleśni. Niewskazane jest też sadzenie bulw uszkodzonych mechanicznie. Cebulki tulipanów mogą różnić się między sobą rozmiarem w zależności od wybranej przez Ciebie odmiany.

Cebulki tulipanów – gdzie warto je kupić?

Obecnie masz wiele możliwości zakupu dobrej jakości cebulek tulipanów. Co ciekawe, możesz to zrobić nawet przez internet. Zanim wybierzesz sprzedawcę, zapoznaj się z opiniami innych klientów na jego temat. Na forach ogrodniczych użytkownicy często polecają sobie sprawdzone punkty handlowe. Jednym z godnych zaufania przedsiębiorstw jest np. e-sklep Sadzimy Cebulki – w specjalnie przygotowanej kategorii: https://sadzimycebulki.pl/tulipany znajdziesz najpiękniejsze odmiany tych wiosennych kwiatów. Zakupy online to wygodne rozwiązanie – dzięki nim oszczędzasz czas, który z powodzeniem możesz przeznaczyć na pielęgnację ogrodu!

»