Oświetlenie zewnętrzne w stylu nowoczesnym: minimalizm i elegancja na zewnątrz

Oświetlenie zewnętrzne w stylu nowoczesnym: minimalizm i elegancja na zewnątrz

Oświetlenie zewnętrzne pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również bezpieczeństwa pozwalając nam zobaczyć gdzie stawiamy kroki.

1. Minimalizm w stylu nowoczesnym
Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem i prostotą, także jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne. Projektanci coraz częściej wybierają lampy i kinkiety o geometrycznych kształtach, które nie tylko doskonale wpisują się w nowoczesny design domów, ale również są bardzo funkcjonalne i trwałe.

2. Naturalne źródła światła
Kolejną popularną opcją jest wybór oświetlenia, które oparte jest na naturalnych źródłach światła, jak na przykład słońce czy księżyc. Tego typu oświetlenie nie tylko doskonale wpisuje się w koncepcję nowoczesnego stylu, ale też pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

3. Ledowe kinkiety
Lampy ledowe kojarzą się przede wszystkim z energooszczędnym oświetleniem domów, jednak przy ich zastosowaniu w oświetleniu zewnętrznym oszczędzamy nie tylko energię, ale również pieniądze. Ledowe kinkiety są bardzo trwałe i są doskonale chronione przed warunkami atmosferycznymi.

4. Konstrukcje z aluminium
Nie tylko forma i materiał oświetlenia jest ważny, ale również jego trwałość. Dlatego też coraz częściej spotykana jest oferta oświetleniowa wykonana z aluminium, które jest materiałem odpornym na warunki atmosferyczne i utrzymanie w czystości.

5. Oświetlenie punktowe
Mocowane w ziemi lub na ścieżkach oświetlenie punktowe to opcja dająca możliwość podświetlenia drzew, krzewów czy roślinności, dzięki czemu zyskują one w ciemności nowego charakteru. Tego typu oświetlenie jest również doskonałe dla osób prowadzących działalność gospodarczą – podświetlenie wejścia do restauracji czy hotelu zaznacza i upiększa miejsce, a zarazem zwiększa bezpieczeństwo, ułatwiając klientom odnalezienie wejścia.