Plafon – mobilna i funkcjonalna lampa do każdego wnętrza!

Plafony wciąż należą do jednych z najbardziej lubianych typów oświetlenia. Są praktyczne, uniwersalne, mobilne i pasują do każdego wnętrza. Łatwo je wkomponować nawet w małe i niewymiarowe przestrzenie. Jakie zalety przynosi ich zastosowanie? W jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej?

Plafon zamiast klasycznej lampy wiszącej

Lampy wiszące potrafią zaskoczyć formą czy detalami. Nie da się jednak ukryć, że zwykle są dość obszerne, zajmują sporo miejsca, a w niewielkich pomieszczeniach rodzą ryzyko zawadzania o nie podczas poruszania się domowników.

Zamiast nich warto postawić na plafony, które można znaleźć w ofercie sklepu https://lampy.it/. Niemalże płaskie lampy są bardzo funkcjonalne. Ich głównym atutem jest równomiernie rozprowadzane oświetlenie, dlatego można liczyć na odpowiednio rozświetlone pomieszczenia.

Fakt, że ich konstrukcja jest dość prosta i minimalistyczna wpływa na możliwość zastosowania w bardzo niskich i niewielkich pomieszczeniach. Nie przytłaczają ich bowiem, zachowują walory funkcjonalnego oświetlenia – tak głównego, jak i dodatkowego.

Co więcej, pod względem dekoracyjności plafony nie ustępują innym konstrukcjom. Z powodzeniem można znaleźć ciekawe propozycje, które podkreślą charakter wnętrza klasycznego, skandynawskiego, glamour, nowoczesnego czy industrialnego. Nie brakuje im więc uniwersalizmu, który jest pożądany w domowych wnętrzach.

Zastępstwo dla tradycyjnego kinkietu

Plafony mogą być montowane zarówno na suficie, jak i na ścianach. To zaś oznacza, że sprawdzają się w roli zastępstwa dla tradycyjnego kinkietu. Nie chodzi jednak o to, że tylko na jakiś czas przejmują na siebie jego funkcje. Plafony na stałe mogą funkcjonować jako oświetlenie dodatkowe, boczne czy też zadaniowe.

Zajmują mniej miejsca niż kinkiet, również oferują dużo równomiernie rozprowadzanego światła, a przy tym mogą wyglądać naprawdę ciekawie wśród domowych aranżacji.

Nie tylko płaska lampa

Plafony zwykliśmy kojarzyć z dawnym oświetleniem w obiektach użyteczności publicznej. Wtedy to były one mało ciekawe, zdecydowanie brakowało im estetyki i trudno było mówić o jakiejkolwiek dekoracyjności. Dziś jednak mamy do wyboru plafony, które pod względem dekoracyjności, estetyki, jakości wykonania oraz funkcjonalności w żaden sposób nie ustępują typowym lampom wiszącym bądź kinkietom.

Możemy wybierać wśród plafonów, które mają kilka punktów świetlnych, a każdy z nich oferujący możliwość kierowania światła wedle uznania. Do tego bazują one na różnych materiałach. Nie brakuje tu konstrukcji, w których ozdobą są szklane elementy, pięknie mieniące się w świetle dziennym oraz wieczorowym.

Do jakich wnętrz warto wybierać plafony?

Jeśli klasyczne oświetlenie wiszące przestało spełniać nasze oczekiwania, postawmy właśnie na plafony. Poszukajmy konstrukcji, które pod względem wizualnym zachwycą i staną się dopełnieniem danej aranżacji. Jest to bowiem lampa, która nie narzuca ograniczeń, a jedynie albo aż możliwości. Pasuje bowiem do każdego wnętrza, bez wyjątku.