Kilka ciekawostek odnośnie wyników losowania Lotto

Wyniki losowania gier Lotto wiążą się z wielkimi emocjami. Tym razem będzie wygrana? Może te liczby przyniosą mi szczęście? Od lat towarzyszą nam przy grach liczbowych LOTTO, zwłaszcza ich flagowej – popularnym Toto-Lotku.
Jak sprawdzić wyniki dużego lotka? Jakie rekordy padały w XXI wieku w losowaniu? Ile osób naraz trafiło szóstkę? Kilka praktycznych informacji o losowaniu lotka i garść ciekawostek.

Gdzie można sprawdzić wyniki?

Wyniki losowania możemy sprawdzić na kilka sposobów :
– transmisja na żywo losowania we wtorki, czwartki i soboty jest transmitowana na kanale trzecim Telewizji Polskiej o 21.50,
– ta sama transmisja jest także możliwa do oglądania na Internecie,
– na stronach 850-855 na Telegazecie TVP
– na stronie internetowej lotto.pl
– poprzez aplikację LOTTO
– w punktach sprzedaży LOTTO .

Trzy najwyższe wygrane

Do informacji publicznej zostają podawane wielkie wygrane, razem z danymi punktu sprzedaży LOTTO, w którym padła. Dzięki temu wiemy, jakie są trzy największe wygrane.
Miejsce 3 suma 33 787 496,10 padła w Gdyni, 9 lutego 2012 roku.
Miejsce 2 kwota 35 234 116,20 została wygrana w Ziębicach 22 sierpnia 2015 roku.
Miejsce 1 najwyższa wygrana, która do tej pory padła to 36 726 210,20 złoty. Taki rekord został ustanowiony w Skrzyszowie, 16 marca 2017.

To losowanie zapadło w pamięć

29 sierpień 2007 to szczególna data dla LOTTO. Po pierwsze – było to ostatnie środowe losowanie Dużego Lotka. Po drugie i co bardziej ciekawsze – szóstkę trafiło wtedy aż 9 osób. Do tej pory w żadnym losowaniu nie padła tak duża liczba zwycięzców.

Te liczby kiedyś muszą paść

Wielu z nas uparcie skreśla te same liczby. Każdy z nich ma wtedy nadzieję, że nasze numerki padną. Prędzej, czy później, ale padną.
Jak podają nam wyliczenia matematyczne szansa, że dana kombinacja NIE PADNIE przez najbliższe 1000 lat wynosi aż 98,9% procenta. Pozostaje więc jakieś 1,1%, że dane liczby w końcu się trafią.

Czy to możliwe, aby liczby z innego losowania się powtórzyły?

 

Tak. Istnieje szansa, że szóstka, która padła we wcześniejszym losowaniu. Wynosi ona około 0,5%. Liczba ta wydaje się jeszcze mniejsza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że losowania odbywają się od 1957 roku.