Stylowa lampa do gabinetu – żarówka na kablu jak zrobić

Oświetlenie to bardzo ważna część wyposażenia każdego domu. Dzięki oświetleniu można wygodnie mieszkać i funkcjonować po zmroku i w nocy. Oświetlenie jednak pełni kilka funkcji jednocześnie, nie tylko oświetla wnętrza ale także stwarza w pomieszczeniu nastrój intymności, ociepla wnętrza, powoduje że są bardziej przytulne. Dlatego wybierając oświetlenie do swojego domu, trzeba o tym wszystkim pamiętać.

Oryginalna lampa do domowego gabinetu

Obecnie wiele ludzi pracuje w domu, dlatego coraz więcej ludzi projektuje sobie w domu gabinet. W gabinecie bardzo ważną funkcję pełni oświetlenie. Jego głównym zadaniem jest oświetlenie miejsca pracy. Dlatego główna lampa powinna się znaleźć centralnie nad biurkiem w gabinecie. Do wyboru mogą być przeróżne lampy, w zależności od tego w jakim stylu ma się urządzony gabinet. Jeśli wnętrze jest nowoczesne, eklektyczne albo industrialne, to wtedy ciekawą propozycją będzie lampa w postaci żarówki na kablu. Taka niczym nie osłonięta żarówka w dużym rozmiarze, będzie bardzo efektowną lampą, która na dodatek będzie doskonale oświetlać całe biurko do pracy.

Jak samemu zrobić lampę żarówkę – żarówka na kablu jak zrobić

Lampa w postaci żarówki, jest niezwykłą propozycją do wnętrz. Nie jest droga ani trudno dostępna, jednak dużo ciekawiej jest zrobienie jej samemu. Nie potrzeba do tego wielu materiałów, trzeba się zaopatrzyć w dużą żarówkę a także w kabel elektryczny odpowiedniej długości. Jeśli ktoś się zastanawia żarówka na kablu jak zrobić, to nie jest to zbyt skomplikowane. W podstawowej formie montujemy tylko żarówkę do kabla, ale można pójść o krok dalej i żarówkę oprawić w druciany albo drewniany koszyk. W ten sposób efekt będzie jeszcze ciekawszy, chociaż w przypadku drewnianego klosza, światło będzie trochę bardziej przytłumione. Dlatego w takim wypadku lampa ta nie będzie się nadawać na główne oświetlenie gabinetu, będzie raczej światłem, które nadaje klimat danemu wnętrzu. Taka nowoczesna lampa sprawdzi się w każdym wnętrzu, nie tylko w gabinecie.