Czym udekorować okna na Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia to czas charakteryzujący się niesamowitym nastrojem, który udziela się większości osób.

To czas spotkań rodzinnych, wzruszeń, godziny spędzone na ozdabianiu domu i ogrodu, wspólnie z domownikami. Dla niektórych – moment, w którym mogą uzewnętrznić swoją artystyczną duszę, poprzez dobranie idealnych dodatków do poszczególnych wnętrz. Z pewnością te wszystkie przygotowania dają poczucie przeżywania magicznych chwil, a świąteczne dekoracje nadają tym chwilom jeszcze większego realizmu.
Prócz pięknie przybranej choinki, świec na kominku, figurek na stole – bardzo popularne i ciekawe są dekoracje świąteczne w okno.
Możliwości udekorowania okien jest naprawdę wiele, w zależności od swoich wyborów – zyskujemy inny efekt, klimat.
W tym celu możemy wykorzystać łańcuchy z lampkami, światełkami, o różnych barwach. Zaletą tej opcji, jest możliwość rozświetlenia okien w momencie, gdy zapada zmierzch. Zważając na długie wieczory zimą, będzie to bardzo przyjemna ozdoba. Dodatkowo – będzie to fantastycznie wyglądać z ulicy, więc zyskujemy nie tylko klimat dla samych siebie, ale również efektywną ozdobę, zachwycającą przechodniów.

Kolejnym ciekawym pomysłem – będzie kupienie lub zrobienie samodzielnie różnego rodzaju zawieszek, o określonych kształtach. Możemy postawić na gwiazdy, choinki – cokolwiek – co tylko przyjdzie nam do głowy. Urozmaicimy swój “obraz” gałązkami iglaków czy choinkowymi bombkami, łańcuchami – ważne, by stworzyć kompozycję świąteczną, pasującą do wystroju pomieszczenia – mniej istotny jest fakt czy postawimy na minimalizm i klasykę, czy na dziecięcą fantazję.
Nie zawsze musimy komponować dzieło, wieszając elementy na żyrandolu. Ustawienie dekoracji na parapecie będzie równie ciekawym wyborem – sprawdzą się w tym przypadku np. świece w lampionach czy stroiki z gałązek, szyszek, itp..
Na Boże Narodzenie możemy udekorować także szyby, jednak trzeba to robić z umiarem, by nie przesłaniały nam światła. Możemy wykorzystać w tym celu kolorowe naklejki, koronkowe ozdoby, drobiazgi z przylepcami. Warto również pokusić się o wykonanie witrażu – wycinając wzór na papierze, wyklejamy puste przestrzenie przezierną, kolorową bibułą – jeśli przykleimy na szybę taki witraż i dodamy do tego black światełek, zyskamy piękną, barwną kompozycję, a co za tym idzie – stworzymy świąteczny klimat pełen radości.
Jeśli natomiast lubimy naturalne ozdoby – zaopatrzmy się w bluszcz, jemiołę, gałązki, szyszki, suszone kwiaty – one również mogą pełnić rolę wypełnienia przestrzeni okiennej, a ponadto zachwyci nas wspaniały zapach.

Jedyne co nas ogranicza – to nasza wyobraźnia

.
Wśród tylu dostępnych materiałów i wielu inspiracji, z pewnością wybierzemy takie, które nas zachwycą i będą cieszyć oczy w czasie świąt.