Sztruks tapicerski we wnętrzach – czy to czas na spektakularny powrót tej tkaniny?

W świetle nowoczesnych trendów wnętrzarskich coraz większym uznaniem cieszy się sztruks tapicerski. Materiał ten podbija serca miłośników stylu i wygody. Czy to zatem czas na jego spektakularny powrót? W dzisiejszym artykule odkryjemy niezliczone zalety tej wyjątkowej, lecz na moment zapomnianej tkaniny. Postaramy się przede wszystkim dowiedzieć na pytanie o to, w czym tkwi jej potencjał. Czytaj dalej i sprawdź to razem z nami!

Czym charakteryzuje się sztruks tapicerski?

Sztruks to bardzo specyficzny materiał tapicerski. Wszystko ze względu na jego charakterystyczną teksturę, która przyjmuje formę podłużnych i wypukłych prążków. Ma on także mikrowłoski, które nadają mu miękkość i sprawiają, że jest on bardzo przyjemny w dotyku. W rezultacie z jego udziałem nawet najprostsze projekty stają się bardzo ciekawe, skutecznie zwracając na siebie uwagę.

Atrakcyjny design nie jest jednak jedyną zaletą tego materiału. Ma on także doskonałe parametry techniczne, dzięki którym znakomicie odnajduje się jako materiał na obicie. Sztruks jest przede wszystkim gruby i wytrzymały. Jest on więc niezwykle odporny na intensywne użytkowanie, w tym zadrapania i zaciągnięcia. Tkanina wykazuje również zwiększoną odporność na zabrudzenia. Tym samym jest bardzo praktyczna w użytkowaniu.

Na rynku sztruks tapicerski występuje w wielu różnorodnych odsłonach. Do wyboru są nie tylko jego różne warianty kolorystyczne. Możliwe jest także dopasowanie jego struktury. Spójrz np. na link https://tkaninykaroliny.pl/tkaniny-davis-sztruks. W ofercie znajduje się sztruks tapicerski z nieco grubszymi prążkami. Dzięki temu jest on jeszcze bardziej wyrazisty niż tradycyjna wersja tego materiału.

Sztruks tapicerski a trendy aranżacyjne – czy warto podążać w tym kierunku?

W przeszłości sztruks był bardzo modny i popularny. Nastąpił jednak moment, w którym został on zapomniany. Jak obecnie wygląda jego pozycja? Czy można liczyć na powrót tego materiału – zwłaszcza w kontekście aranżacyjnym?

Tkanina ta ma zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. W ostatnim czasie jednak coraz częściej przenika zarówno do mody, jak i do wnętrz. Trudno się temu dziwić. Sztruks tapicerski to bez wątpienia materiał wyjątkowy. Bardzo ciekawie się prezentuje. Stanowi zatem znakomity wybór dla osób odważnych, które chcą wyróżnić się na tle standardowych rozwiązań. Jednocześnie jest on uniwersalny. Łatwo więc wkomponować go w różne aranżacje. Co więcej, wykorzystać możesz go nie tylko do wykańczania mebli. Ze względu na bogate walory dekoracyjne to także znakomity wybór w przypadku dodatków tekstylnych. Dlaczego warto zdecydować się na sztruks tapicerski?

Prezentuje się naprawdę efektownie przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu użytkowania. Obite nim meble zagwarantują Ci przyjemny wypoczynek, na długo zachowując przy tym swój estetyczny wygląd.