Jak wygląda prawidłowy montaż okien?

Nawet najlepsze i najdroższe okna, z doskonałymi współczynnikami przenikalności ciepła, mogą być bezużyteczne, jeżeli zostaną w nieodpowiedni sposób zamontowane. Właśnie dlatego jako inwestor powinieneś przede wszystkim przywiązać dużą uwagę do odpowiedniego montażu. Jak jednak powinien on przebiegać? Sprawdzamy.

Okna z montażem muszą być przede wszystkim szczelne, aby z budynku nie uciekało ciepło. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży oraz montażu stolarki okiennej. Warto wybrać zatem fachowców z doświadczeniem, którzy znają się na rzeczy i dobrze wiedzą, w jaki sposób działać, aby klient był całkowicie zadowolony ze świadczonych przez nich usług. Przekonaj się zatem jak powinien wyglądać profesjonalny montaż okien.

Okna z montażem Kraków – standardowy montaż

W większości klienci stawiają na tradycyjny okna Wieliczka montaż. Jeżeli tego typu usługa jest poprawnie przeprowadzona, nie ma obaw, że w przyszłości ze stolarką okienną będą jakiekolwiek problemy. Warto jednak pamiętać o tym, że sposób montażu koniecznie musi być dopasowany do rodzaju, ale również samej grubości ścian w budynku. Zależy to przede wszystkim od tego, ile warstw mają ściany. W tym przypadku specjaliści do przymocowania okien używają specjalnych kotw albo też dybli. Drugie rozwiązanie dobrze sprawdza się w przypadku nieco większych okien, ponieważ gwarantuje znacznie lepszą sztywność całej konstrukcji, a zatem jest bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Oczywiście fachowcy najpierw muszą odpowiednio przygotować mury do montażu. Luźne kawałki muru muszą zostać usunięte, podobnie jak inne zanieczyszczenia. Na samym dole otworu w ścianie zostawia się najwięcej miejsca, aby bez trudu zmieścił się tam parapet.

Ciepły montaż okien

Coraz więcej firm oferuje ciepły montaż okien Kraków. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tradycyjnego. Sprawdza się ono w przypadku nowoczesnych budynków, gdzie klientom zależy na oszczędnościach w stracie energii cieplnej. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor zyskuje pewność, że pozbędzie się wszelkich mostków termicznych. Jest to możliwe, ponieważ ościeżnica jest lepiej uszczelniona. Podczas takiego montażu stosuje się nie tylko specjalną piankę, ale również niezbędne taśmy, które są dodatkową izolacją oraz ochroną przed groźnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wysoka i niska temperatura, silne porywy wiatru, deszcz oraz promienie słoneczne.

Okna z gwarancją szczelnego montażu.

Jeżeli budujesz dom dla siebie i chcesz w nim mieszkać nawet do końca swojego życia bez konieczności zmiany okien – wybierz profesjonalną firmę, która posiada niezbędne doświadczenie oraz wiedzę merytoryczną, która jest niezbędna podczas montażu okien. Sprawdzeni eksperci znajdują się w firmie Novobudowa, gdzie możesz liczyć na świetne podejście do klienta, a przede wszystkim fachowe doradztwo i sprawne oraz solidne wykonanie usługi.