Stolik dla dziecka z krzesełkiem – kiedy ich zakup jest konieczny? Odpowiadamy!

Twoje dziecko to mały artysta? Uwielbia rysowanie, wycinanie i kolorowanie? Zatem koniecznie zapewnij mu miejsce, które umożliwi mu realizację kreatywnych, twórczych pomysłów. W tej roli doskonale sprawdzi się stolik z krzesełkiem. Odpowiednio dopasowane pozwolą maluchowi rozwijać umiejętności i wyobraźnię. Kiedy warto podarować dziecku te meble? Jak wybrać odpowiednie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Kiedy warto zainwestować w stolik dla dziecka z krzesełkiem?

Nie od dziś wiadomo, że dzieci powinny jak najdłużej i jak najwięcej bawić się w ruchu czy na podłodze, by mieć pełną swobodę działania. Warto jednak mieć na uwadze, że w życiu każdego bobasa nadchodzi moment, w którym potrzebuje mieć miejsce przeznaczone do tworzenia kreatywnych prac. W tej roli świetnie sprawdzi się stolik dla dziecka z krzesełkiem. Na zakup takiego zestawu warto się zdecydować, gdy maluch będzie mógł przy nim samodzielnie usiąść. Zwykle następuje to między 18 a 24 miesiącem życia.

Stolik i krzesełko przydają się nie tylko do kreatywnych prac. Dziecko może dzięki nim czytać, odpoczywać, a nawet spożywać posiłki. Z pewnością niejednokrotnie zaprosi do wspólnej zabawy kolegów czy rodzeństwo.

O czym musisz pamiętać, wybierając stolik i krzesełko dla dziecka?

Wybór odpowiedniego stolika i krzesełka nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, by nie kierować się swoimi upodobaniami, a potrzebami dziecka. Maluch musi mieć meble dostosowane do wieku, wzrostu, wagi i umiejętności. Wszystkie elementy wyposażenia, w tym także stolik i krzesełko, muszą zapewniać mu wygodę i bezpieczeństwo. Nic nie powinno też ograniczać swobody jego ruchów. Oprócz tego dziecko musi przyjmować przy stoliku ergonomiczną pozycję.

Meble dla malucha powinny być stabilne i solidne. Nie od dziś wiadomo, że dziecko wierci się podczas zabawy. Stolik i krzesło nie mogą się wówczas przewrócić. Warto też zwrócić uwagę na siedzisko. Nie powinno być zbyt miękkie. Doskonale sprawdzą się więc meble wykonane z wytrzymałych, stosunkowo grubych płyt laminowanych.

Gdzie kupisz funkcjonalne meble dla dziecka?

Przy wyborze elementów wyposażenia dla najmłodszych z pewnością zależy Ci na tym, by posłużyły dziecku długi czas. Rozglądaj się zatem za meblami wysokiej jakości. Funkcjonalny i solidny stolik dla dziecka z krzesełkiem znajdziesz np. w e-sklepie tupti.wood. To polski producent mebli i pomocy edukacyjnych Montessori, który przykłada ogromną wagę nie tylko do jakości, ale także do bezpieczeństwa oferowanych produktów. Dostępne tam akcesoria są zgodne z obowiązującymi normami, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Kupując meble dla dzieci, zwróć też uwagę na ich design. Postaw na neutralne kolory, które nie rozpraszają uwagi i dobrze prezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone.