Lampy na linkach to designerski hit. Sprawdź modele i ceny

Szukasz nowoczesnych lamp do salonu lub kuchni? Postaw na lampy na linkach, które są jednym z największych hitów od kilku sezonów. Prezentujemy najciekawsze modele lamp na linkach, ich zastosowanie oraz ceny w sklepach.

Nowoczesne lampy na linkach

W kategorii nowoczesnego oświetlenia można znaleźć szeroką gamę stylowych modeli. Wśród nich dostępne są również modne lampy na linkach – https://designd10.pl/oswietlenie-designerskie/lampy-wiszace które dostępne są w wielu stylowych wariantach.

Lampa na lince zbudowana jest z klosza, który podwieszony jest na cienkiej lince, która doprowadza do niego zasilanie. Dzięki temu konstrukcja lampy wygląda lekko i elegancko, a także kapitalnie wpisuje się we współczesne aranżacje.

Lampy na linkach: dostępne modele

W sprzedaży można znaleźć wiele stylowych lampek na linkach. Oferowane są w dwóch wariantach konstrukcyjnych – lampy zwisające oraz lampy szynowe.

Zwisające lampy na linkach mogą być wyposażone w jedno źródło światła lub mogą tworzyć efektowne żyrandole z wieloma punktami świetlnymi. Ciekawą propozycją w tej kategorii są lampy na linkach typu pająk, które podwieszane są pod sufitem. Doskonale pasują do modnych teraz wnętrz w stylu loft.

Lampy szynowe składają się z dwóch linek, na których osadzone są lampy, najczęściej w formie reflektorów. Można zmieniać ich pozycję, dzięki czemu można także dopasować je do swoich potrzeb, by uzyskać oświetlenie konkretnych przestrzeni w pomieszczeniu.

Gdzie sprawdzą się lampy na linkach?

Lampy na linkach mają uniwersalne zastosowanie i świetnie wyglądają w wielu aranżacjach. Rozłożysta lampa w formie żyrandolu będzie doskonale prezentowała się w salonie lub w sypialni jako lampa główna. Z kolei lampy na długich linkach będą znakomicie pasować do jadalni lub części jadalnianej w salonie, gdy będą zwieszone nisko nad stolikiem.

Interesująca propozycja to także lampy składające się z dużego, owalnego klosza, które podwieszone są na jednej lub trzech linkach. Świetnie wyglądają w wariancie LED, gdy drobne diody podświetlają lampę od środka, dając futurystyczny efekt.

Lampy na linkach mogą być też zastosowane w innych pomieszczeniach, na przykład w kuchni, w przedpokoju, w pokoju dziecka, a nawet w łazience.

Ile kosztują lampy na linkach?

Ceny lamp na linkach rozpoczynają się już poniżej 100 złotych za modele jednopunktowe. Lampy z kilkoma punktami świetlnymi to wydatek od około 150 złotych wzwyż. Designerskie modele kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Stylowe lampy na linkach dostępne są w szerokim wyborze w sklepach internetowych z artykułami oświetleniowymi.