Oświetlenie pokoju nastolatka.

Oświetlenie – pokój młodzieżowy

Sypialnia twojego nastolatka odzwierciedla jego świat. To miejsce pełne punktów orientacyjnych dla niego lub dla niej. Powinno ono inspirować do relaksu, sprzyjać odkrywaniu nowych zainteresowań, ale też być miejscem zachęcającym do nauki. Ważne jest, aby stworzyć dobry projekt oświetlenia, który sprawi, że pokój nastolatka będzie funkcjonalny i wygodny.

Ogólne opcje oświetlenia.

  1. Lampy sufitowe. Są znane z tego, że zapewniają wydajne i jednolite oświetlenie. Wynika to z okrągłego rozmieszczenia jego podstaw żarówek. Są one dostępne w różnych kolorach i teksturach, które bez wątpienia będą pasować do wystroju Twojego nastoletniego pokoju.
  2. Lampy wiszące. Ważne jest, aby pozostawić odstęp od podstawy oprawy oświetleniowej do podłoża, aby uniknąć ryzyka uderzenia. Wysokość lamp można łatwo modyfikować poprzez regulację długości łańcucha, prętów lub drutu.

Pomocnicze opcje oświetlenia.

  1. Lampa stołowa. Są bardzo praktyczne na stoliku nocnym obok łóżka. Przynoszą one świetlisty akcent do ogólnego oświetlenia. Zachęcą Twoje dziecko do przeczytania swojej ulubionej książki, leżąc wygodnie w łóżku!
  2. Lampa do czytania. Są one niezbędne na stole roboczym. Lampy do czytania pozwolą studentowi zaatakować wiele godzin nauki, jednocześnie chroniąc jego oczy i unikając ich wymuszania.
  3. Lampa podłogowa. Jeśli okaże się, że oświetlenie nie jest wystarczające, można uzupełnić lampę podłogową w miejscach, w których brak jest jasności w pomieszczeniu.

Porady i sztuczki. Stwórz przestrzeń, która zachęca do nauki!

Przekształć róg pokoju w przestrzeń przeznaczoną do nauki i pracy domowej. Jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo komód do przechowywania ubrań, a szafa jest mniej lub bardziej używana, użyj ich do stworzenia biura dla nastolatka, jeśli rozmiar na to pozwala. Zamontować półki, biorąc pod uwagę przestrzeń w szafie, aby maksymalnie wykorzystać wysokość. W ten sposób tworzysz maksymalną dodatkową przestrzeń do przechowywania np. przedmiotów szkolnych. Do oświetlenia przestrzeni biurowej należy użyć lampy sufitowej, ściennej lub do czytania.
Jeśli używasz rogu pokoju jako biurka nauki, użyj kolorowej lampy podłogowej lub nawet lampy wiszącej. Stworzy to podział w celu lepszego zdefiniowania przestrzeni edukacyjnej.