Czy warto zdecydować się na zlew z ociekaczem? Sprawdzamy

Urządzasz kuchnię? A może chcesz, by pomieszczenie to zyskało na funkcjonalności? W obu przypadkach z pewnością stoisz przed wyborem nowego zlewozmywaka. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej sprawdza się zlew z ociekaczem, czy bez niego. Okazuje się, że element ten – w zależności od wybranego wariantu – może pełnić kilka funkcji. W poniższym artykule przyjrzymy im się bliżej i postaramy się odpowiedzieć na pytanie o to, czy warto zainwestować w zlew z ociekaczem.

Zlew z ociekaczem – czy to konieczne?

Wydawać się może, że w dobie zmywarek i innych funkcjonalnych rozwiązań do kuchni ociekacz jest zbędnym dodatkiem, który zabiera cenne miejsce na kuchennym blacie. Nic bardziej mylnego! Zlew z ociekaczem jest bardzo praktycznym elementem wyposażenia kuchni. Przede wszystkim pozwala na odłożenie i pozostawienie do wyschnięcia umytych naczyń. Nie musisz więc tracić czasu na ich wycieranie. Bardzo często ociekacz wykorzystuje się też do odmrażania mięsa czy owoców. Dzięki temu komora zlewu jest pusta. W wielu domach to właśnie na ociekacz odkłada się brudne naczynia, by później wygodnie je umyć. Często jest to dodatkowa przestrzeń robocza, która zdecydowanie ułatwia wykonywanie wielu kuchennych czynności.

Do jakich kuchni pasuje zlew z ociekaczem?

Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Obecnie dostępne na rynku zlewy z ociekaczem występują w rozmaitych wariantach. Mogą być 1-, 2- lub 1,5-komorowe. Różnią się też między sobą sposobem montażu. Wyróżnić można np. zlewy wpuszczane w blat lub zintegrowane z blatem. To oznacza, że bez problemu dobierzesz rozwiązanie dopasowane do charakteru kuchni i swoich potrzeb.

W przestronnych wnętrzach możesz pozwolić sobie np. na zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem. W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się modele 1-komorowe. Ciekawym rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników, są zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem. To opcja dla osób, które poszukują funkcjonalnego kompromisu pomiędzy modelami 1- a 2-komorowymi.

O czym musisz pamiętać, wybierając zlew z ociekaczem?

Wybierając zlew z ociekaczem, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które można zastosować w kuchni, jest ceramika. Zlew ceramiczny z ociekaczem to opcja dla wymagających – jest niemal niezniszczalny. Dzięki wypalaniu kamionki szlachetnej w ekstremalnie wysokiej temperaturze produkt zyskuje m.in. odporność na różnice temperatur. Jego strukturze nie zagraża też przypadkowe uderzenie czy zarysowanie.

Wysokiej jakości zlewy ceramiczne z ociekaczem znajdziesz np. w e-sklepie SystemCeram. Poza modelami dostępnymi w kategorii: https://www.systemceram.pl/zlewozmywaki-zintegrowane-15-komory-z-ociekaczem możesz wybrać mnóstwo innych wariantów, które bez problemu dopasujesz do aranżacji swojej kuchni. Zlewy z ociekaczem oferowane przez SystemCeram występują w aż 16 modnych kolorach. Urządzenie designerskiej kuchni nigdy nie było takie łatwe!

Na przestrzeni ostatnich kilku lat producenci zlewozmywaków proponują modele z coraz większymi komorami. W ofercie wspomnianego wyżej SystemCeram najlepiej sprzedającym się modelem jest dziś Stema 86 SL. To zlewozmywak o dużej komorze i z dość krótkim ociekaczem, przeznaczony do szafki 60 cm. Duża komora daje możliwość wygodnego umycia dużych naczyń, garnków czy blachy z piekarnika. Jest to rozwiązanie bardzo doceniane i w ostatnim czasie najczęściej wybierane przez klientów.