- Oświetlenie hotelowe ma znaczenie. Jak lampy hotelowe wpływają na wrażenia gości i zyski obiektów HoReCa?
- Pokój dziecięcy od A do Z: Praktyczne wskazówki dla rodziców
- Kontener na odpady budowlane – wynajem kontenerów na gruz Warszawa
- Świadectwo charakterystyk energetycznej budynku – sprawdź, co to jest i do czego jest potrzebne.
- Ergonomia w Edukacji Domowej: Projektowanie Przestrzeni
Domy kanadyjskie – czy warto je postawić?
Nowoczesna technologia budowy domów systemem kanadyjskim budzi wiele kontrowersji. Na przestrzeni lat, domy z drewna stały się ofiarami wielu mitów, skutkiem czego ich budowę poprzedza wiele wątpliwości. Ale jak jest naprawdę? Czy warto wybudować dom w systemie szkieletowym?
Dom kanadyjski w skrócie
Domy kanadyjskie polski rynek zaczęły podbijać w latach 90 XX w. Przy budowie pierwszych domów popełniano liczne błędy, dlatego wciąż ciężko przekonać opinię publiczną do ich zalet, których mają bez liku. Do największych i atutów zalicza się szybki czas realizacji, który zamyka się w kilku miesiącach. Dodatkowo domy kanadyjskie są przyjazne środowisku i energooszczędne, a koszty ich budowy są znacznie niższe w stosunku do budowy domu murowanego. Dzisiaj nie musimy obawiać się błędów popełnionych podczas budowy domu szkieletowego, gdyż na rynku są dostępne różnorodne oferty firm specjalizujących się w budowie domów szkieletowych. Istnieje wielu doświadczonych projektantów i rzetelnych wykonawców, dzięki którym dom szkieletowy będzie wykonany z dbałością o najwyższa jakość.
Solidny szkielet
Warto wiedzieć, że domy kanadyjskie jako podstawę wykorzystują drewniany szkielet. Stanowi on solidną konstrukcję przyszłego domu. Należy pamiętać, aby wykorzystywane do budowy drewno było jak najwyższej jakości i posiadało odpowiednie atesty.
Dobry wybór
Zbudowanie domu szkieletowego jest bardzo dobrą inwestycją. Już na samym początku zaoszczędzimy pieniądze w stosunku do budowy typowego domu murowanego, a dom kanadyjski będzie w dodatkowo energooszczędny podczas korzystania z niego na co dzień. Domy szkieletowe mają ta zaletę, że w zimie jest je bardzo łatwo ogrzać, a w lecie panuje w nich przyjemny chłód. Ponadto dom w systemie szkieletowym można wybudować nawet kilka razy szybciej niż budynek z cegły czy pustaków. Natomiast jeśli podczas budowy zdarzy się jakaś pomyłka można ją w łatwy i szybki sposób naprawić. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, którymi charakteryzują się domy kanadyjskie, nie trzeba się długo zastanawiać nad decyzją, tylko postawić swój wymarzony dom w systemie szkieletowym.