Jak wybrać dobry wózek warsztatowy do domu? Praktyczne porady

Wózek warsztatowy jest praktycznym meblem, który sprawdzi się nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale również w domu. Jaki model wybrać? Zobacz rekomendowane przez nas propozycje, aby dopasować najlepszy wózek na narzędzia do swojego domowego warsztatu majsterkowicza!

W sklepach, także tych internetowych, na kupujących czeka szeroka gama wózków warsztatowych do wyboru. Gdy mebel tego typu ma być kupiony do użytku domowego, bardzo często pojawia się pytanie – co kupić? Pod uwagę warto wziąć głównie własne potrzeby i przeznaczenie tego typu wyposażenie, by korzystanie z niego każdego dnia mogło być w pełni komfortowe i ergonomiczne.

Rodzaj wózka warsztatowego – co wybrać?

Wózki do warsztatów można podzielić na kilka różnych typów, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaki wózek warsztatowy sprawdzi się najlepiej.

  • Wózki z półkami – to najprostsze i najtańsze wózki warsztatowe, które można kupić w sklepach. Najczęściej wyposażone są w dwie półki oraz w górny blat do przechowywania. Można dowolnie uzupełnić je posiadanymi narzędziami, materiałami.

  • Wózki z szufladami – to wózki wyposażone w szuflady na prowadnicach, które pozwalają na wysunięcie ich częściowo albo wyjęcie ich całkowicie.

  • Wózki z półkami i szufladami – ich konstrukcja zawiera zarówno półki, jak i szuflady na narzędzia.

Wózek warsztatowy – z wyposażeniem czy bez?

Dostępne w sprzedaży wózki warsztatowe można zakupić w dwóch wariantach, a mianowicie jako puste, czyli bez wyposażenia oraz z wyposażeniem, czyli narzędziami. Pierwsza opcja jest tańsza i pozwala na samodzielne zagospodarowanie przestrzeni na wózku, natomiast w drugim przypadku wózek otrzymuje się już z narzędziami.

Wózki wyposażone w narzędzia dedykowane są głównie do profesjonalnych warsztatów, między innymi samochodowych. To wózki posiadające szuflady z szeroką gamą narzędzi, na przykład jak wkrętaki, grzechotki, klucze nasadowe, młotki, szczypce, specjalistyczne narzędzia. Koszt zakupu wysokiej jakości wózka z narzędziami to nawet około 2-3 tysięcy złotych, stąd też są one rzadko kupowane do użytku domowego.

Gdzie zamówić wózek warsztatowy do domu?

Aby zakupić dobry wózek warsztatowy przeznaczony do domu, warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi głównie online. To tam można znaleźć najszerszą gamę wózków w wielu wariantach do wyboru, które także mają przystępne ceny.

Za dobrej jakości narzędziowy wózek warsztatowy przeznaczony do użytku domowego zapłaci się najczęściej od około 150 złotych za podstawowy model do około 600 złotych za model lepszej klasy wyposażony w szuflady na narzędzia.