Ranking najlepszych baterii wannowych podtynkowych w 2021 roku!

Z całą pewnością baterie są jednymi z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Tak naprawdę chyba nikt nie wyobraża sobie funkcjonalnego pomieszczenia właśnie bez nich. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć zagadnienia związane z bateriami wannowymi podtynkowymi. Wciąż bowiem wiele osób obawia się ich montażu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat baterii podtynkowych – zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Baterie wannowe podtynkowe – czy warto na nie postawić?

Dobre baterie wannowe podtynkowe znajdują się w ofercie wszystkich czołowych producentów armatury. Użytkownicy ich podkreślają, że te modele są niezwykle praktyczne. Co jest oczywiście prawdą.

Baterie wannowe podtynkowe ze względu na to, że mają większość elementów schowanych w ścianie, są przede wszystkim łatwiejsze podczas czyszczenia i codziennej pielęgnacji. Ze względu na estetykę, nadają się do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. I właśnie z tego względu zazwyczaj są wybierane. Rzadko kto jednak zdaje sobie z tego sprawę, że właśnie podtynkowe baterie wannowe są także trwalsze od tych klasycznych natynkowych. Elementy, które w modelach klasycznych ulegają awarii, są w ich przypadku schowane w ścianie.

Dzięki temu są zabezpieczone przed negatywnym działaniem wody czy innych uszkodzeń mechanicznych. Baterie wannowe podtynkowe są droższe od tych natynkowych czy kilku otworowych, bardziej pracochłonny, a przez to i droższy jest również ich montaż. Jednak to właśnie te modele uchodzą za najbardziej estetyczne, minimalistyczne i z tego właśnie względu tak chętnie są wybierane.

Na co zwracać uwagę wybierając podtynkowe baterie wannowe?

Z każdym rokiem zauważyć można, że coraz większa liczba osób decyduje się na zakupy podtynkowych baterii łazienkowych. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ rozwiązanie to ma wiele zalet. Baterie podtynkowe przede wszystkim ze względu na sposób montażu, zabierają dużo mniej miejsca od tych klasycznych.

Jest to szczególnie ważne w małych blokowych łazienkach, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. W małych pomieszczeniach właśnie wystające rurki zabierają sporo przestrzeni. Atutem takiego rozwiązanie jest także to, że baterie podtynkowe mogą być zamontowane na danej wysokości. Można je idealnie dopasować np do wzrostu domowników. Dzięki temu z danej baterii podtynkowej, czy to prysznicowej, wannowej czy umywalkowej korzysta się po prostu bardziej komfortowo.

Chcąc kupić baterię podtynkową wannową należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim kupując tego typu urządzenie, które ma być zamontowane w ścianie powinno wybrać się model markowy, dobrej jakości, taki, który pochodzi tylko od sprawdzonych producentów. Istotne jest także miejsce, w którym kupuje się baterie wannowe podtynkowe. Korzystniej jest kupić dany produkt w sklepie branżowych, stacjonarnym czy internetowym, a nie w przypadkowych marketach. Oczywiście w marketach ceny są dużo niższe, a baterie na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, jakość ich jednak znacznie rózni się od tych markowych. W ich przypadku podczas uszkodzenia najmniejszej części, może być problem z otrzymaniem nowej.

Markowe baterie podtynkowe wannowe spełniają dobrze swoje zadanie przez wiele lat. Niewątpliwym ich atutem jest także fakt, że w przypadku wycofania danego modelu z rynku, nawet dziesięć lat później producent posiada w regularnej sprzedaży części zamienne do niej. Wybierając baterie podtynkowe należy zapoznać się z opiniami na jej temat, które w dzisiejszych czasach z łatwością znaleźć można na różnego typu forach.

Warto zwrócić także uwagę na powierzchnią armatury. Niektórzy producenci, jak np Grohe, posiadają w swojej ofercie baterie wannowe podtynkowe, które posiadają specjalną powłokę zewnętrzną, która ułatwia czyszczenie jej oraz zapewnia długi i nieskazitelny połysk. Warto jest wybrać także taki model, które jest nie tylko estetyczny, ale i ekologiczny, posiada bowiem technologię, dzięki którym możliwe jest oszczędzanie zużycia wody.