A może żyrandol? Pomysł na żyrandol

Jakie żyrandole do jakiego wnętrza?

Wybór opraw oświetleniowych nie jest wcale łatwym zadaniem w przypadku wszystkich modeli dostępnych na rynku: wisior, lampa stołowa, żyrandol. Każdy z tych modeli wnosi inny, indywidualny, dekoracyjny akcent do wnętrza Twojego domu. Jeśli szukasz współczesnego żyrandola, ale nie możesz się zdecydować, znajdziesz inspirację czytając ten artykuł. Może jakiś pomysł na żyrandol spodoba się Tobie.

Najważniejsze punkty przy wyborze współczesnego żyrandola – pomysł na żyrandol

Od kilkudziesięciu lat designerskie żyrandole wracają do mody, aby ozdobić wnętrze domu. Aby wiedzieć, że projekt żyrandola idealnie pasuje do Twojej przestrzeni życiowej, należy wziąć pod uwagę trzy kryteria: rodzaj oświetlenia, którego potrzebujesz, projekt żyrandola oraz pomieszczenie, które będzie oświetlane przez tę oprawę.

Rodzaj oświetlenia.

W większości przypadków współczesne żyrandole znajdują się w dużym pomieszczeniu. Rzeczywiście, można je znaleźć w kuchniach otwartych na jadalnie, salony, a nawet sypialnie. Jednak wraz z różnymi nowoczesnymi wynalazkami i rosnącą popularnością tego typu opraw, istnieją oryginalne rozwiązania aranżacji wnętrz z nowoczesnymi żyrandolami do wszystkich pomieszczeń w domu.
Im większa powierzchnia, tym większy żyrandol, aby lepiej oświetlić całe pomieszczenie. W razie potrzeby zawsze można użyć innych uzupełniających źródeł światła, takich jak np. lampy podłogowe lub ścienne.

Konstrukcja oprawy.

To drugie kryterium jest często niedoceniane, mimo że nadaje pomieszczeniu dekoracyjny charakter. Istotnie, projekt oprawy jest niezbędny do stworzenia bardziej harmonijnego wnętrza. Aby znaleźć odpowiedni dodatek, po prostu zaadoptuj go zgodnie z ulubionym stylem dekoracji i oczywiście zgodnie z Twoimi gustami.
Jedynym ograniczeniem będzie twoja wyobraźnia. Istotne jest, aby w każdym pomieszczeniu domu zainstalować żyrandol wykonany z materiałów dostosowanych do reszty dekoracji, a także w odpowiednich kolorach. Aby oświetlić wspaniałą przestrzeń, wybierz szlachetne materiały o złocistych odcieniach. Jeśli chodzi o kryształy, w odcieniach srebra lub złota, są one bardziej dopasowane do klasycznego stylu.

Charakterystyka pomieszczenia, które ma być oświetlone.

Należy wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia, w którym zainstalowana zostanie oprawa. Rezydencje z wysokimi sufitami nadają się do ekstrawaganckich zawieszeń. Z kolei w przypadku małego mieszkania trzeba będzie wziąć pod uwagę żyrandol dostosowany do wielkości i kubatury pomieszczenia, aby nie zagracać pokoju i zaoferować nieatrakcyjny efekt końcowy.
Istotna jest również lokalizacja oprawy. Jeśli zdecydujesz się zainstalować współczesny żyrandol nad stołem w salonie, musisz zapewnić wystarczającą wysokość dla twojego komfortu i gości. Tę samą zasadę należy przyjąć w przypadku armatury wiszącej w łazience lub sypialni.

Różne rodzaje żyrandoli do dekoracji domu.

Wyposażony w bardzo szczególny styl, żyrandol błyskawicznie przekształca Twoje wnętrze, niezależnie od jego stylu. Jak wszystkie źródła światła, żyrandole występują w różnych kształtach, aby dopasować się do wszystkich gustów i wszystkich wnętrz!

Elegancki sferyczny żyrandol.

Dla tego typu żyrandoli wybierz globusy w stylu Art Deco. Historyczny wygląd tych szklanych lamp przypomina retro opaliny. Ten żyrandol będzie kluczowym elementem Twojej dekoracji, szczególnie w salonie. Najlepiej zainstalować go nad małym okrągłym stołem przed kominkiem, przy którym będziesz miał swoją kawę. Daje to szykowny wygląd i ciepłą atmosferę.

Żyrandol z kulami świetlnymi.

W tej kategorii istnieje całkiem sporo opcji. Jeśli lubisz tradycyjne, możesz wybrać pomiędzy schodkowymi lub klasycznymi żyrandolami. Aby stworzyć ciepłą atmosferę, należy zdecydować się na kryształowy żyrandol. W ten sposób każda kryształowa część będzie odbijać światło w wyjątkowy i autentyczny sposób. Będziesz zaskoczony końcowym rezultatem!

Barokowy żyrandol.

Jeśli masz wystarczającą wysokość sufitu, żyrandol w stylu barokowym nie pozostawi cię obojętnym. Szczególnie przemawia do tych, którzy lubią rzeczy, które błyszczą. Jego mistrzostwo i elegancka gra światła są wyjątkowe. Idealnie byłoby zainstalować go w przestronnym pomieszczeniu o nowoczesnej i trzeźwej dekoracji. Ten imponujący żyrandol wnosi również odrobinę blasku i szyku do środka sufitu w jadalni lub salonie.

Jak czyścisz żyrandol?

Konserwacja żyrandola jest mniej lub bardziej skomplikowana i zależy całkowicie od jego dostępności, rozmiaru i materiału. Jednakże czyszczenie należy przeprowadzać raz lub dwa razy w roku, aby zapobiec gromadzeniu się pyłu. Niezależnie od tego, czy jest to zwykły wiszący żyrandol, czy też tradycyjny żyrandol, idealnym rozwiązaniem byłoby polerowanie go dwa razy w miesiącu. Przed rozpoczęciem właściwego czyszczenia należy wyłączyć światło i zdjąć pokrywy i rurki neonowe w rękawicach.

Najpierw należy umyć wyjmowane części, z wyjątkiem żarówek i rurek, gorącą wodą i płynem do mycia naczyń. Aby uniknąć wstrząsów, należy umieścić gumową matę na dnie zlewu. Szorować gąbką, spłukać i przetrzeć szmatką. Pozostałe akcesoria można czyścić wilgotną ściereczką.
Do stelaża stałego weź gąbkę zanurzoną wcześniej w wodzie z mydłem. Wytrzyj ją do sucha, a następnie wytrzyj wszystko oprócz gniazdek, przewodów elektrycznych i przełączników. Wypłukać, wykręcić i ponownie przetrzeć w celu usunięcia pozostałości mydła. Suszyć suchą ściereczką.