Wystrój pokoju dla dziecka

Siła dodatków

Wbrew pozorom większość charakteru pomieszczeniu nadają właśnie dodatki. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak pokój dla dziecka. Pamiętajmy jednak, że musi ono być równocześnie funkcjonalne i łatwe do sprzątania. Jednak przestrzeń powinna być tak zagospodarowana by dawała pole do zabawy, a dziecko czuło się w nim bezpiecznie. Pamiętajmy też, że więcej nie zawsze oznacza lepiej, ważne jest żebyśmy nie przytłoczyli pokoju nadmiarem ozdób i zabawek.

Odpowiednie oświetlenie – drewniane lampy dla dzieci

Oczywiście oprócz aranżacji istotną rolę spełnia również oświetlenie. Oprócz lampy centralnej – której klosz może wpasowywać się w charakter pokoju – na rynku jest dostępnych dużo fasonów do dziecięcych pokojów, warto pomyśleć nad oświetleniem punktowym np. w miejscu nauki oraz o lampce nocnej. Dobrym rozwiązaniem są drewniane lampy dla dzieci, które są bardzo stylowe, a wręcz urocze i z łatwością istnieje możliwość dopasowania designu do charakteru pomieszczenia. Co więcej taki fason jest bardzo modny i ten trend raczej szybko nie ulegnie zmianie. Takie lampy przede wszystkim nie wyglądają kiczowato jak wiele ich plastikowych zamienników. Są ładnie wykonane i dostępne w najróżniejszych kolorach czy kształtach. Możemy zdecydować się na lampkę na stoliku lub taką wiszącą na ścianie, a twoje dziecko przy delikatnym oświetleniu będzie mogło spokojnie zasnąć – jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla maluchów, które nie są fanami ciemności.

Zgrabne wykończenie

Gdy wybraliśmy już dodatki, wybór lampek jest to właśnie wisienka na torcie. Tak przy niewielkich staraniach i stosunkowo niedużych kosztach możemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt i równoczesny komfort dla dziecka – niezależnie od jego wieku i płci. Ważne jest też to, że gdy nasze dziecko będzie rosnąć wystarczą własnie jedynie małe zmiany – dotyczące zazwyczaj dodatków – niepotrzebny będzie gruntowny remont pokoju od podstaw. Co jest oczywiście bardzo dobrą wiadomością dla rodziców.