Rusztowania na budowę – gdzie kupić lub wynająć?

Zanim zaczniesz zastanawiać się, gdzie kupić lub wynająć rusztowania na budowę, przeanalizuj dokładnie, jakie zadania do wykonania czekają na placu budowy lub w miejscu innego przedsięwzięcia. Celowość zakupu lub wynajmu mieszkania jest uzależniona od realnej potrzeby oraz czasu jej realizacji.

Rusztowania na budowę: kiedy kupić, a kiedy wynająć?

Oto lista rzeczy, które pomogą Ci podjąć decyzję:

Obciążenie, jakie będzie musiało znieść rusztowanie.

Cena zakupu i najmu najwyższej klasy rusztowań znacząco różni się od siebie. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wytrzymałości, skontaktuj się z producentem lub dystrybutorem, który jednocześnie sprzedaje i wynajmuje konstrukcje i poproś o wycenę zarówno kosztów kupna jak i wynajmu. Pozwoli Ci to zdecydować o bardziej opłacalnej wersji wejścia w posiadanie rusztowania na budowę.

Czas trwania inwestycji

To dość oczywisty argument, jednak pamiętaj, że w obliczu szacowania czasu budowy, lepiej być pesymistą. Nawet jeśli jesteś przekonany, że wystarczy wynająć rusztowanie na kilka tygodni, dokładnie policz koszty i dowiedz się u dystrybutora, jakie opłaty przewiduje za opóźnienie zwrotu rusztowania na budowę. Być może najbardziej opłacalną opcją będzie jednak zakup i późniejsza sprzedaż rusztowania, zwłaszcza, jeśli jest ono uniwersalne.

Rodzaj prac budowlanych

Rusztowania na wynajem różnią się poziomem wyeksploatowania od nowych konstrukcji. Nie ma to znaczenia przy stawianiu nowych murów, ale może być kluczowe w przypadku np. renowacji zabytków, gdzie każde przypadkowe naruszenie konstrukcji budynku może zagrażać całemu przedsięwzięciu (skorodowany element używanego rusztowania mógłby uszkodzić architekturę). W takich przypadkach, lepiej nie ryzykować i wybrać zakup rusztowania.

Rusztowania na budowę – gdzie kupić lub wynająć?

Kwestia, gdzie kupić lub wynająć rusztowania na budowę dotyka każdego, kto w planach ma budowę lub remont domu. W końcu nie sposób ocieplić czy otynkować ściany wyłącznie przy użyciu drabiny i dlatego zarówno wynajem, jak i kupno rusztowania jest krokiem niezbędnym.

Jak wybrać odpowiednią firmę? Przede wszystkim taką, która może pochwalić się produktami z certyfikatem bezpieczeństwa i jakości. Warto wybrać jednego dostawcę, który zapewnia zarówno kupno, jak i wynajem rusztowań. To daje gwarancję uczciwej porady i wyceny.

Jedną z firm, która spełnia powyższe warunki jest ARAD – doświadczone przedsiębiorstwo, które dzięki profesjonalizmowi i długiemu doświadczeniu zasłużyło już na zaufanie setek klientów. Cieszący się renomą Arad zapewnia porady i kompleksową realizację zamówienia. Skontaktuj się z jego ekspertami już dzisiaj i nie zastanawiaj się dłużej, co się bardziej opłaca: wynajem czy zakup rusztowania.

Źródło: arad.pl