Wynajem krótkoterminowy w Krakowie – zalety i wady

Kraków to bardzo turystyczne miasto rok rocznie odwiedzane przez miliony osób. Jak wiadomo, rok 2020 przyniósł wiele strat w branży, ale spodziewa się, że jest to jednorazowy kryzys. Tak ogólnie Kraków turystą stoi i dzięki temu rozwija się naprawdę dobrze i szybko. Coraz więcej osób zadaje sobie zatem pytanie – wynajem krótkoterminowy Kraków czy się opłaca? Wszystko zależy oczywiście od punktu widzenia, przedstawiamy wady i zalety takiego rozwiązania.

Zalety

Jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy Kraków czy się opłaca, śmiało można powiedzieć, że pod wieloma względami, tak. Turystów jest wielu, a posiadając mieszkanie w dobrej lokalizacji można wziąć naprawdę dobrą cenę, nawet jeśli mieszkanie nie jest w wysokim standardzie. Rzecz jasna – im wyższy standard, tym wyższą cenę można sobie ustalić.
W kwestii dobrej lokalizacji, warto zauważyć, że Kraków jest świetnie skomunikowany.Do centrum nawet z dalszych okolic można dojechać tramwajem w około 30 minut. W większości miejsc tramwaj jedzie własnym torem, więc korki mu nie zagrażają. Chyba że padnie trakcja, ale to są zdarzenia losowe. Najlepsze lokalizacje to oczywiście Stare Miasto i Kazimierz, a także Podgórze oraz Czyżyny. Te ostatnie zyskały bardzo wiele dzięki temu, że wybudowana tam została Tauron Arena Kraków. Jeżeli ktoś przyjeżdża do Krakowa na koncert lub wydarzenie sportowe, chętnie poszuka mieszkania na wynajem gdzieś w pobliżu.

Wady

Widząc, co się wydarzyło w tym roku wiemy już, że życie jest zaskakujące i pewny zysk może się okazać pewną stratą. W tym roku wynajmujący musieli się pogodzić z niższymi wpływami. Niewiele za to zmieniło się w kwestii wynajmu długoterminowego. Bo stali mieszkańcy będą potrzebowali lokum bez względu na sytuację wokół. Wynajem krótkoterminowy wiąże się także ze stałą koniecznością sprzątania i ogólną obsługą gości. Lepiej zatem być cały czas na miejscu, w razie gdyby trzeba było reagować.

Na dwoje babka wróżyła. Nie zaszkodzi odrobina szczęścia wsparta dobrą lokalizacją mieszkania, a z pewnością uda się dobrze wyjść na wynajmie krótkoterminowym w Krakowie.