Dlaczego lampa LED sprawdzi się w przedpokoju?

Projektując wnętrze zwracamy uwagę nie tylko na kolor ścian, meble czy dodatki, ale również na oświetlenie, które tę aranżację podkreśli. Jeśli w naszym zamyśle – powinno być ono nieszablonowe, powinno podkreślać wystrój i jednocześnie oszczędzać energię elektryczną – warto postawić na technologię LED.
LED-y doskonale podkreślają małe pomieszczenia, zakamarki – do których nie dotarłoby zwykłe światło. Dlatego też świetnie sprawdzi się w przedpokoju, który jest zazwyczaj niewielki. Ciekawym dodatkiem jest fakt, że dzięki tej technologii możemy wybrać kąt padania oświetlenia oraz jego kolor – i stworzyć tym samym ciekawy nastrój w danym pomieszczeniu.

Lampa LED do przedpokoju ma bardzo wiele zalet

  1. Jest energooszczędna – dzięki czemu zmniejszają się nasze rachunki za prąd. Sprawdzi się dobrze również jako główny tym oświetlenie w całym domu.
  2. Technologia ta nie zawiera żarnika, dzięki czemu nasza lampa będzie odporna na wilgoć – wyobraźmy sobie, że zostawiamy parasol ociekający wodą czy zostawiamy mokrą kurtkę na wieszaku – nie grozi to uszkodzeniem naszej lampy.
  3. Różne kolory światła i różne stopnie jasności. Dzięki temu nawet najmniejsze wnętrze, może zyskać swój wyjątkowy urok – to bardzo ważne dla osób, które doceniają walory estetyczne wybieranych przez siebie urządzeń.
  4. Niska temperatura – żarówki LED nie nagrzewają się do tego stopnia – co zwykłe żarówki. Zyskujemy więc dodatkowo mniejsze ryzyko pożaru oraz kontrolę nad temperaturą w naszym niewielkim przedpokoju.
  5. Ponadto oświetlenie LED jest bardzo trwałe i wydajne. Działa sprawnie nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin, a po tym czasie zmniejsza się jedynie natężenie światła i stopień jasności – więc jeśli nam to bardzo nie przeszkadza, możemy używać go nadal.

Przy wyborze odpowiedniej lampy należy mimo wszystko pamiętać o sprawdzeniu marki i kierować się tym, które firmy są obecnie liderami na rynku (teraz m.in. Lumileds, Osram, Philips). Ponadto warto określić swoje cele i umieścić lampy w odpowiednich miejscach – w przypadku małego przedpokoju, może to być np. sufit – nie zajmie wtedy wiele miejsca. Dodatkowo zadbajmy o to, by oświetlenie nie męczyło naszych oczu, nie mieszajmy wielu kolorów, postawmy na jeden lub dwa, które dadzą o wiele lepsze efekty.