Listwy przysufitowe – elegancki element dekoracyjny dla Twojego domu.

Listwy przysufitowe styropianowe to idealny element dekoracyjny do różnych pomieszczeń. Efektowne i eleganckie wykończenie miejsca stylu ściany z sufitem nie musi być dla Ciebie problematyczne. Listwa przysufitowa to również nietuzinkowy element dekoracyjny, który przy okazji sprytnie maskuje niedoskonałości, np.pęknięcia, wybrzuszenia czy skazy.

Elegancka sztukateria w Twoim domu

Listwy przysufitowe najczęściej stosuje się je do tuszowania mankamentów ściennych, ale również na uwagę zasługuje ich funkcja dekoracyjna. Listwy przywodzą na myśl dawne pałacowe sztukaterie, które wprowadzały do wnętrza mocny akcent wytworności. Jeśli marzy Ci się podobny wystrój w salonie czy w jadalni, zdecyduj się na styl angielski. Wybierz listwy przysufitowe styropianowe z delikatną ornamentyką. Subtelne frezy na szerszych listwach wyglądają niezwykle efektownie i ciekawie współgrają z drewnianymi dodatkami i lampami stojącymi.

Z kolei jeszcze bardziej ozdobne listwy sprawdzą się we wnętrzach art deco i glamoour. Złote i szklane (np. tafla szkła an suficie) elementy dekoracyjne będą idealnie korespondować z listwami. Ten pałacowy wystrój uzupełnią też dekoracje chromowane. Im więcej motywów roślinnych na listwach, tym lepiej.

W minimalizmie jest piękno i harmonia

Wiele osób decyduje się na upiększenie wnętrz swoich domów w stylistyce minimalistycznej. W takich przypadkach listwy przysufitowe płaskie, bez ornamentyki sprawdzą się idealnie. Będą jedynie atrakcyjnym i eleganckim obramowaniem sufitu. Najlepiej, jeśli zostawisz je w kolorze białym, matowym, bez malowania. Dopełnią jedynie wystrój, a i tak będą wyznaczać jego charakter i  wprowadzą do wnętrza sporo świeżości.

Jeśli chcesz dodać aranżacji jeszcze więcej atrakcyjności, wybierz listwy sufitowe podświetlane. Okalające sufit ciepłe światło stworzy klimatyczny nastrój idealny do odpoczynku. Taki półmrok sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni. W innych pomieszczeniach lepiej zainstalować światło naturalne, białe.

Listwy przysufitowe styropianowe podkreślają styl wnętrza i dodają mu harmonii, ale też dynamiki. Jeśli jednak ma spełniać dobrze swoje zadanie, przemyśl drobiazgowo kwestię zakupu. Nieraz mało istotny element może wpłyną na spójność aranżacji i dodać jej elegancji.