5 faktów, o których warto wiedzieć przed dezynsekcją, dezynfekcją i deratyzacją

Insekty, ale też gryzonie są naprawdę dużym problemem w wielu miastach. Niestety pojawiają się one nie tylko przy wysypiskach śmieci, ale także w domach. Pozbycie się ich jest naprawdę trudne i uciążliwe. Dziś przedstawimy Wam 5 faktów, które warto wiedzieć przed dezynsekcją, dezynfekcją i deratyzacją.

Fakt 1: Ślimaki lubią piwo

Wyobraźcie sobie, że ślimaki lubią piwo, a więc możecie spróbować samodzielnie się ich pozbyć. Wystarczy tylko w ogrodzie ustawić kilka misek z piwem. Mięczaki zwabione jego słodkim zapachem na pewno się skuszą, a rano znajdziecie już całą gromadę.

Fakt 2: Robiąc roztwór octu pozbędziecie się mrówek i ślimaków

Jeżeli macie już dość pojawiających się w Waszym ogrodzie ślimaków czy mrówek, to możecie spróbować pozbyć się ich samodzielnie. Wystarczy wlać szklankę octu do 1 litra zimnej wody. Robiąc roztwór octu, możecie też pozbyć się rybików. Takim roztworem możecie spryskać wszelkiego rodzaju zakamarki w domu, ale też miejsca, gdzie pojawiają się mrówki czy ślimaki.

Fakt 3: szczury nie lubią zapachu wielu roślin

Szczury są naprawdę groźnymi gryzoniami, a do tego wszystkiego przenoszą też wiele chorób. Jakby tego było mało są też bardzo inteligentne, stąd też pozbycie się ich może być trudne. Warto wiedzieć, że szczury nie lubią zapachu dzikiej mięty, ale też rumianku czy korony cesarskiej. Działają na nie odstraszająco. Jeżeli dobrze spryskacie Wasze ogrodzenie, jest duża szansa, iż nie będą się do Was przedostawały. Możecie także wypróbować kilku kropel sosnowego olejku, który wymieszacie z rozpuszczoną kostką mydła.

Fakt 4: olejek eukaliptusowy dobry na kleszcze

Kleszcze są niebezpieczne i wie to każdy. Jednocześnie nie wystarczy tylko zabezpieczać się i nosić np. długich spodni. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już można złapać kleszcza. W takim przypadku ryzyko zarażenia się boreliozą jest duże. Na szczęście można spróbować domowych sposobów. Wystarczy natrzeć olejkiem eukaliptusowym nadgarstki. Wyobraźcie sobie, że nie tylko odstrasza kleszcze, ale i zmniejsza ryzyko zakażeń.

Fakt 5: najskuteczniejsza na insekty jest dezynsekcja

Prawda jest taka, że można spróbować wielu domowych sposobów, jednak aby skutecznie pozbyć się insektów czy też szczurów najlepiej postawić na usługi profesjonalistów. Dezynsekcja Katowice to naprawdę dobry wybór. Specjaliści mogą zająć się także deratyzacją czy dezynfekcją. Metody dobierane są pod kątem problemu.