Co to jest lampa wisząca witrażowa?

Lampy witrażowe są niezwykle dekoracyjne i zamontowane w pokoju zmieniają jego charakter na bardziej wyrafinowany i luksusowy. Oświetlenie, jakie uzyskuje się przy użyciu tego typu lamp, jest niebanalne i bardzo efektowne. Sam wygląd abażurów przyciąga oko bogatym i wielobarwnym zdobnictwem.

Lampa wisząca witrażowa

Najczęściej tego typu dekoracje świetnie odnajdują się w pomieszczeniach z charakterem, ale obecne wzory można tez wkomponować do minimalistycznych wnętrz. Lampa wisząca witrażowa to duża nobilitacja dla pomieszczenia, które może swoim wystrojem nawiązywać do art deco. Doskonale komponują się również z innymi wzorami, ale trzeba uważać, aby uniknąć nadmiernego przeładowania i przepychu. Jednak najlepiej sprawują się w klasycznych wnętrzach, gdzie króluje drewno i naturalne materiały.

Jak wybrać lampę witrażową?

Producenci oferują wiele modeli abażurów, od bardzo tradycyjnych po nowoczesne geometryczne kształty, które dobrze komponują się z futurystycznymi pomieszczeniami. Kolorystyka i motywy zależą od obowiązującej na rynku mody, chociaż ciągle w produkcji znajdują się tradycyjne roślinne wzory, nawiązujące swoim charakterem do słynnych lamp Tiffaniego. Dzięki nietypowym kloszom światło wydobywające się spod nich jest ciepłe, przytłumione i nadaje pomieszczeniu wrażenie przytulności. Są to doskonałe lampy do stworzenia atmosfery, niestety nie nadają się do tego, by przy nich czytać, czy wykonywać czynności wymagające dobrego wzroku. Witrażowe lampy wiszące nie są tanim produktem, a jeżeli są wykonane z prawdziwego szkła, a nie z plastikowych płytek, mogą osiągać wysokie ceny. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, czy materiały, z których są wykonane, spełniają wszystkie rygorystyczne normy. Właśnie ta ich dokładność i podwyższone standardy sprawiają, że są bardziej odporne na uszkodzenia, a przez to długotrwałe. Tego typu lamy posłużą przez wiele lat i będą prestiżowym dodatkiem do mieszkania. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących.