Barek ogrodowy na upalne lato – jaki model wybrać?

Upalne lato chętnie spędzamy w ogrodzie. Znajdujemy czas na relaks, ale i pielęgnację pachnących gatunków roślin. Gdy robimy sobie przerwę od prac przy przydomowej przestrzeni, szukamy cienia i ochłody. Tę ostatnią są nam w stanie zapewnić schłodzone napoje. Jak jednak zadbać o to, by butelka z wodą lub sokiem nie nagrzała się zbyt szybko?

Z pomocą przychodzą barki ogrodowe. Są funkcjonalne, estetyczne i dostępne w wielu różnych konstrukcjach. Także tych, które pozwalają na utrzymanie niskiej temperatury ulubionych napojów. Podpowiadamy, na które modele warto zwrócić uwagę.

Klasyczny barek ogrodowy – elegancki, uniwersalny i praktyczny

Klasyczne barki ogrodowe zwykle wykonane są z drewna. Posiadają kółka ułatwiające transport. Takie modele można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/. Uniwersalna konstrukcja sprawia, że można je wykorzystać jako dodatkowy blat podczas imprezy z rodziną lub znajomymi. Sprawdzą się także jako podręczny stoliczek, na którym użytkownicy będą stawiać szklanki z napojami lub przed chwilą czytaną książkę.

Gdy w planach jest spotkanie w większym gronie na barku można ułożyć naczynia i sztućce, by nie zajmowały zbędnie miejsca na stole usłanym przekąskami i daniami z grilla.

Uniwersalne, estetyczne i bardzo funkcjonalne – takie są klasyczne i mobilne barki ogrodowe na kółkach.

Barek, który jest jednocześnie stolikiem

A może barek sprawdzający się również jako niewielki stolik? Takie modele również można znaleźć na rynku. Wystarczy podnieść ich górną część, zwykle łatwo wysuwaną, aby uzyskać dodatkowy stolik, przy którym miłą konwersację poprowadzą dwie lub trzy osoby.

Pod spodem takiego stoliczka może się znaleźć pojemnik utrzymujący temperaturę przechowywanych w nim napojów. To doskonałe rozwiązanie na letnie upały! Wreszcie możemy się cieszyć chłodną wodą lub kolorowymi napojami, które dobrze smakują w niskiej temperaturze.

Barek, stolik, a może siedzisko?

Jeszcze jedna propozycja to barek, który może spełniać rolę zarówno stolika, jak i siedziska. Funkcjonalne rozwiązanie – na co dzień klasyczny barek, dodatkowy blat, którego dotąd brakowało użytkownikom ogrodu. Praktyczne siedzisko, gdy pojawiają się niespodziewani goście. Ciekawy, minimalistyczny stoliczek, gdy na dużym stole zaczyna brakować miejsca.

Każdy z tych produktów spełnia swoje funkcje, przy okazji zdobiąc ogrodową przestrzeń. Wystarczy wybrać model, który spełni indywidualne oczekiwania użytkowników.

Na co zwracać uwagę?

Barek ogrodowy powinien stylistyką pasować do pozostałych mebli ogrodowych. W końcu spójność aranżacyjna, nawet wśród ogrodowej przestrzeni, ma ogromne znaczenie dla finalnego efektu.

Dobrze jest uwzględnić, ile osób będzie korzystało z ogrodu, jak często planowane są spotkania czy imprezy, a także, z jaką częstotliwością pojawiają się niezapowiedziani goście. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wybrać barek, który wpisze się w potrzeby wszystkich użytkowników, zarówno na co dzień, jak i od święta.