Jak dobrać lampy do sypialni w stylu industrialnym?

Sypialnia jako miejsce relaksu i odpoczynku nocnego wymaga odpowiedniego wyposażenia. Analizujemy zatem, jakie wybrać łóżko, aby sen przynosił regenerację. Jak dobrać kolory, wzory i dodatki, by stworzyć przytulną i kojącą atmosferę. Zastanawiamy się również nad oświetleniem, które ma znaczenie zarówno dla aranżacji wnętrza, jak i komfortu korzystania z sypialni.

Jakie lampy sprawdzą się w sypialni, która jest urządzona w stylu industrialnym? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Lampa wisząca jako oświetlenie główne

W sypialni nie obejdzie się bez oświetlenia głównego. Mamy bowiem do czynienia z przestrzenią, która służy nam nierzadko jako garderoba, miejsce do przebierania się, szykowania do wyjścia, a nawet wykonywania makijażu przy toaletce. Tu również odpoczywamy za dnia i popołudniami, a w wolne dni staramy się dokładnie uporządkować pomieszczenia.

Na oświetlenie główne warto wybrać prostą lampę wiszącą, np. z oferty sklepu https://azzardo.com.pl/. Lampa umieszczona na długiej lince, z możliwością jej regulacji, stanie się oświetleniem dostosowanym nie tylko do całego pomieszczenia, ale i danej chwili.

Oświetlenie powinno wprowadzać przytulną i przyjazną atmosferę, dlatego dobrze jest szukać wśród konstrukcji, które oferują metalowe klosze z ciepłym odcieniem zastosowanym od wewnątrz. Metalowy klosz, który od środka jest miedziany lub złoty, w połączeniu z ciepłą barwą światła, zaoferują światło sprzyjające relaksowi.

Kinkiety – podczas czytania i do popołudniowej drzemki

W sypialni często czytamy tuż przed snem, rozwiązujemy krzyżówki bądź relaksujemy się z zamkniętymi oczami, ale niekoniecznie w całkowitej ciemności. Pozwalamy sobie również na krótkie, regenerujące drzemki w różnych porach dnia. Przydadzą się zatem dodatkowe punkty świetlne, czyli oświetlenie zadaniowe.

W tej roli sprawdzają się klasyczne pod względem konstrukcji kinkiety. W sypialni industrialnej można postawić na te, które mają ażurowe klosze z metalu, nieco przypominające klatkę osłaniającą duże i kształtne żarówki. Alternatywą są najprostsze kinkiety bez żadnej osłony dla żarówki. Wykonane za to z maksymalną precyzją, z matowego metalu w eleganckim odcieniu – miedzianym, złotym bądź srebrnym. Minimalizm jest tu kluczem do sukcesu.

Lampa podłogowa jako element dekoracyjny

Sypialnia industrialna nie musi być pozbawiona dekoracji, choć trzeba je wybierać w sposób przemyślany, aby zachować klimat tego szczególnego wystroju. Zamiast tradycyjnych detali ozdobnych, które niekoniecznie są praktyczne, warto postawić na lampę podłogową, ponownie w stylu korelującym z aranżacją industrialną.

Może to być lampa typu trójnóg, na drewnianych nogach ze zwyczajnym kloszem. Na pojedynczej, smukłej nóżce, za to z kilkoma punktami świetlnymi, które odpowiadają za wyrazisty efekt dekoracyjny.

Styl industrialny nie wychodzi z mody. Chętnie stawiamy na niego nawet w sypialniach, bo jest na tyle uniwersalny i elastyczny, że można nadać mu wymarzonego, finalnego kształtu. Korzystając z powyższych porad uda się znaleźć lampy, które spełnią wszystkie oczekiwania domowników, wymagania sypialnianego wnętrza oraz zadbają o atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi.