Biała łazienka – plusy i minusy

Czeka Cię remont łazienki i zastanawiasz się, na jaką kolorystykę się zdecydować? Przeglądasz katalogi z projektami łazienek i podobają Ci się jasne pomieszczenia, jednak nie jesteś na sto procent przekonany, że biała łazienka to dobry pomysł? Zapraszamy do lektury tekstu, w którym zebraliśmy wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania. Mamy nadzieję, że po lekturze, decyzja stanie się łatwiejsza do podjęcia.

Dlaczego kolorystyka łazienki ma tak duże znaczenie?

Sposób aranżacji łazienki może być podyktowany różnymi względami. Decydując się na określoną kolorystykę, możesz kierować się wyłącznie własnym gustem lub też możesz wziąć pod uwagę aspekt praktyczny każdego z możliwych rozwiązań. Biała łazienka to częsty wybór na przestrzeni ostatnich lat. Wystarczy przeglądnąć ofertę internetowych sklepów z płytkami, np. https://plytki24.pl/, w których płytki w jasnych kolorach stanowią dużą grupę produktów. Czołowi producenci płytek stawiają na jasne kolekcje – przykładem mogą być płytki Tubądzin (zwłaszcza marmurowa Pietrasanta) czy płytki Cersanit (np. urokliwie połyskujące płytki Bianca). Możesz też postawić na firmę Paradyż płytki z jej kolekcji cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.

Jakie są zalety białej łazienki?

Biała łazienka jest elegancka i za taką uchodzi niezmiennie od dziesięcioleci. Białe płytki rewelacyjnie komponują się z naturalnymi drewnianymi dodatkami. Rozświetlenie przestrzeni dodatkowymi punktami świetlnymi sprawi, że zyska ona na przestronności. Jasne wnętrza to najlepszy wybór w przypadku łazienek o niewielkiej kubaturze.

Biała łazienka – czy ma jakieś wady?

Nie ma niestety rozwiązań idealnych. Wszystkie aranżacje, nawet te najlepsze, mają swoje drobne wady. Z białych płytek mogą nie być zadowolone osoby, którym przeszkadza każdy, nawet najdrobniejszy pyłek na podłodze. Niestety – na białych płytkach każdy kurz widać jak na przysłowiowej dłoni. Białą łazienkę trzeba będzie regularnie sprzątać – to taki minus, który dla części osób, może okazać się korzyścią.