Jak urządzić małe, komfortowe mieszkanie?

Małe mieszkania cieszą się wielką popularnością. Wydaje się, że skutecznie wypierają te ogromne domy, czy apartamenty, które są bardzo duże i drogie w utrzymaniu. Jednak małe mieszkanie to nie zawsze same zalety tak, jak nie zawsze ma same wady.

Małe mieszkanie to przede wszystkim niewielka przestrzeń mieszkalna. Takie mieszkanie jest znacznie tańsze w utrzymaniu i zakupie, ogrzanie w okresie zimowym nie nastręcza zbyt wiele trudu, a utrzymanie w czystości również nie wydaje się być nadmiernym wyzwaniem. Jednak nie każdy wie, w jaki sposób urządzić taką przestrzeń, aby była komfortowa i wygodna dla każdego z domowników.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Wydaje się, że największym problemem jest umieszczenie w takim mieszkaniu wszystkich mebli i sprzętów, na których nam zależy. Nie wielka przestrzeń sprawia, że z niektórych elementów wystroju naszego wnętrza możemy być zmuszeni zrezygnować. Jednak nie jest to reguła. Niektóre elementy naszego mieszkania możemy wykonać w sprytny sposób, miejsce do przechowywania znajdzie się ponad podłogą, na ścianach czy w wielofunkcyjnych meblach, a na przykład łóżko na wymiar może okazać się idealnym dla miłośników spania w łóżku, a nie na rozkładanej kanapie czy wersalce.

Jak zaplanować przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu?

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystaniem przestrzeni w meblach lub pod nimi, bądź ponad meblami. Szafa, która nie jest zbyt wysoka może zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania ponad swoją wysokością. Łóżko na wymiar Wrocław może mieć niewielkie półki w zagłówku, bądź w bokach łóżka. Pod łóżkiem możemy stworzyć doskonałą przestrzeń na szuflady. W przypadku szczególnie małych pokoi, łóżko na wymiar może mieć unoszoną część, aby w pełni wykorzystać miejsce pod nim, na schowek, dodatkową szafę czy regały, w których możemy przechowywać dowolne przedmioty. Z takich rozwiązań korzysta się już coraz częściej i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bowiem pozwalają na uzyskanie naprawdę sporej, dodatkowej przestrzeni.