Czy w małym domu da się urządzić jadalnię?

Ograniczona przestrzeń mieszkaniowa nie musi wcale oznaczać niższego poziomu komfortu, jeśli tylko zaprojektujemy ją w duchu kreatywności. Również w niewielkim domu znajdzie się miejsce na osobne sypialnie, pokój dzienny, a także jadalnię, gdzie cała rodzina będzie spotykać się na wspólnych posiłkach. Jak powinna wyglądać mała jadalnia, by była funkcjonalna?

Stół rozkładany – praktyczny i estetyczny

Wielu właścicieli niewielkich domów marzy o jadalni, w której będą mogli zjeść świąteczny obiad z rodziną przy długim, okazałym stole. Niestety, często realia nie pozwalają na spełnienie tego marzenia, ale nie znaczy to, że zupełnie trzeba z niego rezygnować. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny, rozkładany stół, a w komplecie z nim kupimy krzesła do jadalni składane, przyjęcia na kilkanaście osób staną się rzeczywistością!

Wśród dostępnych na rynku stołów rozkładanych znajdziemy stoły prostokątne, kwadratowe, a nawet okrągłe. Kształt warto wybierać z myślą o układzie stołu, który odpowiada nam najbardziej, oraz liczbie osób, które najczęściej będą przy nim zasiadać. Najbardziej popularne wśród konsumentów bywają klasyczne stoły prostokątne – przy takim stole aż miło spotkać się z okazji Świąt czy ważnej rocznicy!

Składane krzesła – gotowe na zawołanie

Kolejnym niezbędnym zakupem do niedużej jadalni będą z pewnością krzesła, które z łatwością złożymy i przechowamy na małej przestrzeni, gdy nie będą potrzebne. Jeśli przy posiłku siadają na co dzień 2 lub trzy osoby, standardowe krzesła i stół bez rozkładania w zupełności wystarczą. Ale zdecydowanie warto mieć w zanadrzu krzesła do jadalni składane, dzięki którym z łatwością pomieścimy na przyjęciu dużo większą liczbę gości.

Krzesła tego typu cechują się zarówno wysoką estetyką, jak i praktycznym, prostym mechanizmem składania, dzięki któremu ich rozłożenie zajmuje tylko chwilę. Co więcej, kiedy nie pozostają w użyciu, możemy schować je do garażu lub wnęki w przedpokoju, by nie zajmowały cennego miejsca w naszej przestrzeni. Nowoczesne, kompaktowe meble składane to najlepszy sposób, by wyposażyć małą jadalnię we wszystkie potrzebne elementy wystroju, a jednocześnie uniknąć przytłaczającego efektu.