Inteligentne rozwiązania dla Twojego mieszkania

Coraz chętniej sięgamy po różne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe staje się ułatwienie życia i zwiększenie jego komfortu. Jednym z nich jest inteligentne oświetlenie, które zapewnia nie tylko wygodę, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Możliwe staje się dostosowanie odcienia światła zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami oraz sterowanie oświetleniem zdalnie z poziomu swojego smartfona. W dowolnym momencie można włączyć konkretne źródło światła, rozjaśnić je lub przyciemnić.

Czy warto zainwestować w inteligentne żarówki LED?

Inteligentne żarówki to przede wszystkim wygoda użytkowania, gdyż nie trzeba ręcznie włączać żadnego źródła światła – włączają się one samoczynnie i mogą nawet automatycznie dostosować intensywność świecenia. Użytkownik może wybrać dowolne ustawienia, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a system się do nich dostosuje – wprowadzając je wszystkie w przystępny sposób, czyli z poziomu smartfona, laptopa czy innego urządzenia mobilnego. Wystarczy połączyć je z żarówkami za pomocą aplikacji mobilnej i modułu Wi-Fi. Kolejną zaletą jest energooszczędność inteligentnych żarówek LED, co wiąże się z mniejszymi rachunkami za prąd. Każdym źródłem światła można sterować osobno, co zapewnia dużą swobodę. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Co więcej, zmiana ustawień dotyczących oświetlenia możliwa jest z dowolnego miejsca, nawet przebywając poza domem. Przekłada się to na większe poczucie bezpieczeństwa i lepszą ochronę domu przed potencjalnymi złodziejami – będąc na wakacjach, można imitować swoją obecność w domu, włączając światło w różnych pomieszczeniach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze inteligentnych żarówek LED?

Przy wyborze inteligentnych żarówek należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Pierwszą będzie to, czy są one wyposażone w funkcję łączności Wi-Fi, gdyż Bluetooth ma mocno ograniczony zasięg. Kolejnym parametrem będzie żywotność – im więcej godzin bezustannego świecenia zapewnia producent, tym lepiej. Dużą wygodę zapewnia możliwość ściemniania i rozjaśniania światła, dzięki czemu można w pełni dopasować oświetlenie do bieżących potrzeb. Sprawdzić powinno się także aplikację do sterowania żarówkami – czy jest w języku polskim, łatwa w obsłudze, kompatybilna z posiadanym urządzeniem. Bardzo ważna będzie też moc i kąt świecenia inteligentnej żarówki, w zależności od jej przeznaczenia i miejsca montażu. Interesować powinien nas także zakres temperatury światła, czyli możliwości jego regulowania – może być ona ciepła, zimna lub neutralna. Żarówki mogą mieć diody świecące w różnych kolorach, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem. Z kolei strumień światła decyduje o mocy świecenia. Jeśli żarówka będzie wyposażona w chłodzenie, to posłuży użytkownikowi przez dłuższy czas niż ta zwykła. Jeżeli chcesz zakupić inteligentne żarówki led koniecznie zapoznaj się z ofertą SpectrumSmart: https://spectrumsmart.pl/pl/c/Zrodla-swiatla-LED-SMART/4