Budujemy sami lampę – kabel do lampy wiszącej

Własnoręcznie wykonane przedmioty, dwa razy bardziej cieszą, niż te kupione w sklepie. Wysiłek włożony w stworzenie jakiegoś dzieła, własny, niepowtarzalny pomysł, to sprawia, że wykonany przedmiot jest wyjątkowy. Jeśli się tylko chce, można wykonać samemu wiele rzeczy, zwłaszcza domowe dekoracje. Wystarczy ciekawy pomysł, kilka materiałów, które można znaleźć w każdym domu i już można zacząć tworzyć wyjątkowe rzeczy własnoręcznie, czerpiąc z tego wiele radości i satysfakcji.

Własnoręcznie stworzona lampa z domowych materiałów – kabel do lampy wiszącej

Różne rzeczy można zrobić samemu, jednak najczęściej ludzie sami robią lampy. Można zrobić sobie lampę stojącą albo wiszącą, trzeba się jednak wtedy zaopatrzyć w odpowiednie materiały. Najważniejszy jest oczywiście kabel elektryczny, który będzie przewodził prąd. Kabel ten można kupić w każdym sklepie elektrycznym i w sklepie z lampami, także w sklepie internetowym. Kabel do lampy wiszącej, powinien być długością dopasowany do jej długości a także do jej umiejscowienia. Wiele zależy od tego czy lampa będzie wisieć na środku pokoju, czy gdzieś na obrzeżach pomieszczenia. Czym dalej od ściany, tym dłuższy kabel będzie potrzebny. Cena kabla elektrycznego jest niewielka, kabel ten kupuje się na metry.

Lampa stworzona od zera

Lampę można zrobić zupełnie od zera. Mając już kabel elektryczny, pozostaje nadać jej formę. Może mieć ona dowolny kształt, obecnie dużą popularnością cieszą się lampy druciane, czyli wykonane z prostych drutów i skręconych w dowolny kształt. Inną propozycją może być lampa drewniana, idealnie wpasowująca się w styl rustykalny wnętrz. Taką lampę można zrobić ze zwykłego kawałka drewna, wystarczy ją wyciąć w określony kształt i umieścić w środku żarówkę z kablem i włącznikiem. Jeszcze inną propozycją może być lampa wykonana z butelki szklanej, taka lampa na pewno każdego wprawi w osłupienie i każdego zachwyci. Własnoręcznie wykonaną lampę można podarować komuś na prezent, na pewno każdy doceni taki gest.