Jak pomalować salon, by zmienił się w bajkowe wnętrze?

Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w domowym zaciszu. To tutaj podejmujemy gości, odpoczywamy, bawimy się i spożywamy rodzinne posiłki. Dla wielu z nas wzorem eleganckiego salonu od zawsze było wnętrze utrzymane w tonacji biało-beżowej, z pastelowymi dodatkami. Różnorodność propozycji kolorystycznych w sklepach z produktami do malowania wnętrz sprawiła, że obecnie chętniej eksperymentujemy z kolorami i fakturami. Jak pomalować salon, by nie zauważyć podobnego efektu u znajomych i wywoływać okrzyk zachwytu u zaproszonych do naszego domu gości?

Malowanie salonu – najmodniejsze propozycje kolorystyczne na sezon 2021

W tym sezonie zauważyliśmy powrót do odcieni natury. Kolory ziemi i żywiołów znów stały się pożądane. Wszystko to w nieco łagodniejszej i bardziej stonowanej oprawie niż kilka lat temu. Delikatne odcienie brązu w połączeniu z kolorem pomarańczowym wniosą do wnętrza nieco dynamiki. Osobom, które zastanawiają się nad tym, jak pomalować salon z meblami o wieloletniej tradycji i z licznymi pamiątkami w postaci antyków, proponujemy połączenie barwy soczystej pistacji z beżem. Taki salon będzie zapraszał do odpoczynku zwłaszcza, gdy przez okna wpływać będzie do wnętrza duża ilość naturalnego światła. Osiągniemy lekkość, błogość i nieograniczoną wygodę.

Jak pomalować salon, by kolor podkreślał nasz nastrój?

Kolory ścian w naszych domach mają wpływ na samopoczucie oraz wiele różnorodnych nastrojów. Dlatego odcień dopasowany do wnętrza powinien działać na nas pozytywnie i ożywczo. Melancholikom niekoniecznie poleca się barwy pastelowe. Osoby depresyjne z zamiłowaniem do sztuki wiedzą już jak pomalować salon, by ściany w samym środku szarej, polskiej zimy płonęły, a ich intensywna barwa na wskroś pobudzała do działania. Jeszcze kilka lat temu czerwone ściany w salonie wydawały się dziwaczną ekstrawagancją. Dzisiaj w coraz liczniejszych gospodarstwach domowych zauważamy takie rozwiązanie. Przy odrobinie światła wpadającego do pokoju przez okno barwy zaczynają iskrzyć, pobudzając tym samym nasze zwoje nerwowe. Czerwień na ścianach w salonie sprawdzi się znakomicie, gdy zastosujemy ją naprzemiennie z innym kolorem, np. fioletem lub intensywną zielenią.

Bez kurczowego trzymania się starych schematów

To już od nas samych zależy, jak pomalujemy salon. Nieskazitelnie, wręcz sterylnie białe pokoje są już passe od kilku lat. Stosowanie nowej farby przy każdym podejściu do remontu daje szereg możliwości. Nietrafione próby też czegoś nas uczą, dlatego malowania salonu nie trzeba traktować śmiertelnie poważnie. Warto postawić na aranżacyjną swobodę!