7 prostych kroków, dzięki którym Twój dom zmieni swoje oblicze

Jeśli czujesz się rozczarowany projektem swojego domu lub po prostu wolisz coś świeżego i nowego, rozważ zainwestowanie w zestawienie kupna. Piękno elementu akcentującego polega na tym, że natychmiast nadaje on Twojej przestrzeni mini-metamorfozę przy minimalnym wysiłku lub całkowitych kosztach. Kupując nową sofę, dzieło sztuki czy dywan, szukaj przyciągającej wzrok estetyki, odważnych kolorów i wyrazistych wzorów, które natychmiast odmienią Twój dom.

Utwórz ścianę funkcyjną

Jednym z najłatwiejszych sposobów na dodanie efektu „wow” do dowolnego pomieszczenia jest przekształcenie zwykłej ściany w ścianę dekoracyjną. Aby wywrzeć jak największy wpływ, wybierz dobrze widoczną ścianę. Wybierz tapetę z wyraźnym nadrukiem, jeśli chcesz zrobić odważne, dramatyczne oświadczenie, lub trzymaj się jasnej farby, jeśli wolisz współczesne blokowanie kolorów.

Wyrazista sofa

Sofy – ich rozmiar i centralne położenie wymaga uwagi – ale przyciągający wzrok kolor lub wzór dodaje jeszcze większego wrażenia. Jeśli jesteś kimś, kto lubi zmieniać swój styl co sezon, zdecyduj się na zdejmowane osłony, abyś mógł dowolnie zmieniać konfigurację i kolor. Wybierz neutralny kolor, a następnie dodaj jasne dodatki, takie jak te, aby naprawdę zrobić wrażenie.

Zdecyduj się na grafikę

Wydruk w ramce lub pomalowane płótno można wykorzystać do nadania Twojemu domowi miniatury. To świetny sposób na wstrzyknięcie koloru, jeśli twoja przestrzeń składa się z wyciszonych, minimalistycznych tonów – a grafika jest również atrakcyjna na każdą kieszeń. Jeśli nie możesz rozciągnąć się do dużego druku, skorzystaj z plakatu lub zamień rodzinne portrety w kolaż.

Skoncentruj się na oświetleniu

Nowoczesne lampy to doskonały zakup oraz inwestycja. Dają więcej światła do pomieszczenia, w którym je umieszczasz, a także służą jako element dekoracyjny, dodając interesujący styl do każdego pomieszczenia. Ponownie, możesz ich użyć, aby dodać pop koloru do przytłumionej palety w inny sposób lub możesz szybko i łatwo dodać nowoczesny akcent do staromodnego pokoju. Nowoczesne lampy to wszystko co teraz najmodniejsze – ekologia, prostota i funkcjonalność. Wiele z nich jest już obsługiwana przez smartfona. Zestawione ze sobą elementy nadadzą pomieszczeniu odprężającego charakteru.

Postaw na ekologię

Roślina wewnętrzna zmieni Twoją przestrzeń – i przestrzeń nad głową. Wiadomo, że rośliny oczyszczają powietrze, poprawiają koncentrację i równoważą poziomy wilgotności, co czyni je godnym wyrazem stylu. Jeśli masz miejsce, wybierz dużą roślinę podłogową lub jeśli brakuje Ci miejsca, mniejsza doniczka będzie działać jako centralny element stołu. Wypróbuj figę skrzypcową lub smocze drzewo Madagaskaru, ale pamiętaj, że możesz uzyskać realistyczne sztuczne rośliny, jeśli nie masz zielonych palców.

Skoncentruj się na małych rzeczach

Jeśli masz ograniczony budżet, najtańszym sposobem na przekształcenie przestrzeni są akcesoria. Nadaj każdemu pomieszczeniu efektowną mini-metamorfozę, odświeżając widoczne miękkie elementy wyposażenia, takie jak zasłony, pościel , poszewki na poduszki i ręczniki. Ten pomysł sprawdza się szczególnie dobrze w kuchniach i łazienkach, w których trudniej jest wyrazić styl bez wydawania fortuny.

Zmieniaj kształty

Wzory i kolory to nie jedyne sposoby na wywarcie dużego wpływu na pomieszczenie. Kształtów można również użyć do stworzenia oświadczenia, więc pamiętaj o nich, kupując elementy akcentujące. Jeśli twój pokój ma mocne linie graficzne i dużo kwadratowych mebli, okrągły stół lub dywan będzie znacznie bardziej przyciągający wzrok.