Najlepszy lateksowy – zdrowy i ekologiczny sen

Sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup trwałego i wygodnego posłania. Na rynku możemy znaleźć wiele materacy o różnych zastosowaniach, dlatego dobrze jest zapoznać się z ich dokładnymi parametrami przed kupnem. Coraz częściej możemy zauważyć w sklepach lateksowe materace, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i niezwykle wygodne. W tym artykule dowiesz się, czym są materace z pianki lateksowej i jak je dobrać do swoich upodobań.

Czym jest materac lateksowy?

Materac lateksowy wytwarzany jest z soku z drzewa Hevea Brasiliensis, które rośnie w sposób naturalny w klimacie tropikalnym. Na całym świecie jest ponad 5 milionów drzew Hevea, które produkują sok, który później przerabiany jest na gumę lateksową wykorzystywaną między innymi do produkcji materacy.

Materace lateksowe są przede wszystkim bardzo elastyczne, co znaczy, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała oraz dobrze podpierają kręgosłup. Mają także właściwości antyalergiczne, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na składniki naturalne takie jak końskie włosie czy wełna. Materac wykonany z lateksu wpłynie pozytywnie na jakość snu, ponieważ zapewnia idealne podparcie dla zmęczonych mięśni po długim dniu pracy.

Właściwości lateksu są nieocenione-jest połączeniem trwałości jakości i  elastyczności. Najlepsze materace lateksowe mają w sobie co najmniej 20% tego składnika, jednak musimy się liczyć z tym, że taki produkt może być dosyć drogi. Lateks naturalny jest dość kosztownym materiałem, dlatego warto sprawdzać dokładny skład produktu przed jego kupnem.

Czy materace lateksowe są zdrowe?

Często spotykamy się z opinią, że im bardziej naturalny produkt, tym lepszy. W tej sytuacji opinie są różne. Dobrze wykonany materac lateksowy ma za zadanie właściwe podparcie dla naszych pleców, a specjalne otwory rozmieszczone na całej długości zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu pocimy się mniej. Pianka lateksowa ma wydzielone strefy twardości na poszczególnych częściach materaca. Ponieważ plecy składają się z wielu skomplikowanych mięśni, kości oraz stawów każda z nich potrzebuje właściwego podparcia. Górna część, tam, gdzie znajduje się szyja oraz ramiona jest idealnie miękka, co pozwala na zrelaksowanie mięśni po długim dniu. Część środkowa i dolna wspierająca nogi i plecy jest doskonałym podparciem i niejako usztywnieniem dla zmęczonych narządów. Materac lateksowy dobrze sprawdza się w profilaktyce chorób kręgosłupa i stawów, dlatego szczególnie polecany jest dla osób w średnim wieku.

Właściwości antyalergiczne oraz ekologiczne

Materac sprężynowy czy materac piankowy to standard w praktycznie każdym polskim domu, jednak wiele osób narzeka na złą jakość snu. Problemem może być źle dobrana twardość, która znacznie wpływa na długi i głęboki sen. Oczywiście każdy ma swoje preferencje, jedni wolą miękki, drudzy twardy materac, jednak często nie potrafimy stwierdzić, jaki będzie dla nas najkorzystniejszy.

Materac lateksowy dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki temu mamy pewność, że idealnie wpasuje się w nasz korpus. Dodatkowo właściwości antyalergiczne sprawiają, że taki produkt jest w pełni bezpieczny. Warto również wspomnieć o kwestii ekologicznej tego materiału. Mimo wysokiej trwałości i wieloletniego użytku materace lateksowe są biodegradowalne, co znaczy, że o wiele łatwiej rozkładają się niż na przykład materace wykonane z pianki.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem materaca lateksowego, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową https://e-tecomat.pl/materace/materace-lateksowe/. Posiadamy szerokiej gamy asortyment, dzięki temu z pewnością zajdziesz dogodny dla siebie produkt. Serdeczne zapraszamy!