Pomysł na efektowne oświetlenie schodów

Oświetlenie schodów w naszym domu jest niezbędnym elementem wykończenia aranżacji wnętrza. Zapewnia nie tylko funkcję estetyczną oraz dekoracyjną, ale przede wszystkim znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Zastosowanie opraw schodowych, będzie świetnym dopełnieniem oświetlenia głównego, a także może całkowicie je zastąpić. Już od nas tylko zależy czy chcemy delikatnie podświetlić schody i rozproszyć delikatnie mrok, czy też postawimy na likwidację tradycyjnych źródeł światła, typu lampy wiszące czy kinkiety i zastosujemy tylko oświetlenie wnętrza poprzez oprawy schodowe.

Jak oświetlić schody w domu i firmie?

Oświetlenie schodów zarówno w domu, jak i w budynku firmy możemy zamontować bezpośrednio na stopniach, a także na ścianie. Decyzję o oświetleniu schodów warto podjąć już na początku budowy domu czy też jego remontu. Prawidłowe rozmieszczenie przewodów oraz podłączenie zasilania pozwoli nam na idealne wykończenie aranżacji oświetlenia. Najbardziej polecane są oprawy schodowe w technologii LED. Zapewnią nam one wysoką energooszczędność, a także oferują wiele możliwości co do zmiany barwy, koloru i natężenia światła. Oprawy schodowe są wysoce wytrzymałe i stworzone z solidnych materiałów, dzięki czemu charakteryzują się długą oraz stabilną pracą.

Automatyczne oświetlenie schodów

Automatyczne oświetlenie schodów

Inteligentne oświetlenie schodów to idealny wybór zapewniający wysoki komfort oraz bezpieczeństwo. Można je zaprogramować na wiele różnych sposobów, w zależności od rodzaju potrzeb użytkowników. W automatycznym oświetleniu schodów często wykorzystywane są czujniki ruchu oraz zmierzchu, zapewniając ogromną wygodę przemieszczania się po klatce schodowej. Sterownik schodowy LED, czyli w skrócie urządzenie potrzebne do zarządzania naszym oświetleniem, pozwoli nam na realizację wielu pomysłów, dzięki którym wykończenie aranżacji wnętrza naszego domu będzie na najwyższym, zachwycającym poziomie.

Światła przy schodach – dlaczego warto?

Światło przy schodach zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo. Pełni również funkcję dekoracyjną i jest doskonałym elementem wykończeniowym. Oświetlenie schodowe jest przystosowane do działania ciągłego, jednakże jest wysoce energooszczędne, zwłaszcza przez zastosowanie technologii LED. Pozostaje również w ten sposób przyjazne dla środowiska. Może zastąpić również oświetlenie ogólne i zapewnić ponadczasowy design zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Można je montować zarówno wewnątrz domu, jak i przy schodach zewnętrznych. Zapewnia wygodę i funkcjonalność.

Światła przy schodach

Montaż i podłączenie oświetlenia schodowego

Montaż oświetlenia schodowego wcale nie musi być trudny ani problematyczny. Przed przystąpieniem do instalacji należy zdecydować się na rodzaj oświetlenia schodowego. W jednej z możliwości niezbędne są puszki, które należy odpowiednio rozmieścić już najlepiej na etapie budowy domu. Montuje się je w ścianach lub lub bezpośrednio w schodach. Można zdecydować się również na montaż taśm LED. Pierwszy wybór jest dużo trwalszy i odporniejszy na wszelkie uszkodzenia. W zamian za to montaż taśm LED jest mniej inwazyjny i prostszy. Wybór oczywiście zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz efektów, jakie zamierzamy otrzymać.