5 niezbędnych przyborów w kuchni

Gotowanie nie powinno być uciążliwym obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością. Aby tak się stało, niezbędne będą akcesoria kuchenne, które ułatwią Ci przygotowywanie posiłków, serwowanie gotowych potraw czy utrzymanie porządku podczas pracy. Przedstawiamy krótką listę 5 przedmiotów, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni.

Łyżka wazowa

Popularna chochla, czyli łyżka wazowa do serwowania zupy, to nasz numer jeden. Chochla o standardowym rozmiarze przyda się również podczas przygotowywania naleśników – pozwoli odmierzać równe porcje ciasta. Z kolei mniejsze łyżki wazowe z wyprofilowanym otworem są idealne do nakładania sosów i gęstych dań typu spaghetti. Współczesne łyżki wazowe wykonano ze stali nierdzewnej, dlatego z powodzeniem można je myć w zmywarce. Ergonomiczny silikonowy uchwyt pomaga utrzymać chochlę w dłoni. Wysoka estetyka sprawia, że łyżkę wazową można powiesić na relingu kuchennym – będzie wtedy zawsze pod ręką.

Tarka do warzyw

Do niezastąpionych przyborów kuchennych należy tarka do warzyw. Standardowy model o 4 ściankach z różnej wielkości oczkami pozwala na tarcie warzyw, owoców, serów oraz innych produktów spożywczych. Przygotowywanie zupy, sałatek lub innych smacznych dań jest znacznie prostsze, kiedy używamy odpowiednich narzędzi.

Jeśli Twoja kuchnia jest ciasna, możesz wybrać płaski dwustronny model tarki, zajmujący znacznie mniej miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup wielofunkcyjnej szatkownicy wyposażonej w dodatkowy pojemnik. Ten produkt łączy funkcje tarki i krajalnicy.

Suszarka do naczyń

Każda kulinarna uczta kończy się podobnie – kolejne brudne naczynia czekają w zlewie. Aby zachować porządek w tej strefie, należy zmywać na bieżąco. Dlatego w każdej kuchni przyda się choćby niewielka suszarka do naczyń. Ociekacz do naczyń z tacą o estetycznym wykończeniu ułatwi suszenie naczyń i będzie atrakcyjnym elementem wyposażenia kuchni. Warto wybrać taki wzór, który posiada dodatkowy ociekacz na sztućce oraz inne drobne akcesoria. Jeżeli posiadasz szafkę odpowiedniego typu, możesz zdecydować się na meblową suszarkę do naczyń o większym rozmiarze.

Łyżka drewniana

Kolejnym przyborem kuchennym, którego nie może zabraknąć w Twojej kuchni, jest drewniana łyżka. Polecamy niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia łyżki bambusowe i bukowe. Dzięki właściwościom bakteriobójczym łyżki drewniane doskonale nadają się do mieszania, nabierania i kosztowania potraw. Co ważne, z powodzeniem zastępują metalowe akcesoria, których nie zawsze można używać. Łyżka warszawka nie uszkodzi ani nie zarysuje teflonowej powłoki patelni. Co ważne, drewno nie pochłania smaku ani zapachu gotowanych potraw.

Waga elektroniczna

Ostatnia na naszej liście jest waga kuchenna. Usprawni ona żmudny proces szacowania potrzebnej ilości produktów spożywczych. Będzie znacznym ułatwieniem zwłaszcza dla początkujących adeptów sztuki kulinarnej. Ci bardziej doświadczeni często używają metody „na oko”, ale bywa ona dość zawodna. Dlatego, jeżeli chcesz dobrze gotować, zaufaj sprawdzonym sposobom.

Na naszej liście znalazły się przedmioty zaskakujące swoją niezawodnością i prostotą. Wszystkie wymienione przybory kuchenne znajdziesz w sklepie radochygospochy.pl. Oferuje on szeroki wybór akcesoriów kuchennych